Laupäeval Viitnas peetud meistrivõistlustele vajutas pitseri äikesevihm. Favoriit Marko Albert teadis, et meeste eliitklassis ootas ees pingeline võistlus. 1500 meetrit  ujus ta järvevees küll ettearvatust kiiremini, kuid kokkuvõttes pidi leppima neljanda kohaga. Nooremad mehed vallutasid seekord pjedestaali.

"Ma polnud üldse rahul," lausus Albert. "Ujumine oli viisakas, aga vist alustasin liiga suure tahtmisega. Ratta selga istudes mõistsin, et tuleb väga raske päev, jõust ja võimsusest jäi puudu. Jooks oli sujuv kulgemine, tahapoole ei tahtnud langeda."

Esmakordselt pälvis meistritiitli Aleksandr Latin, kes harjutab nagu Albertki Jüri Käeni juhendamisel. "Oligi juba aeg, et ta kõigile ära teeks," kommenteeris tänavu poolpikale triatlonile keskendunud Albert Latini võitu. Siiski ei tulnud see hõlpsalt.

Päeva parima ajaga 56.54 40 km pikkuse rattasõidu läbinud Kirill Kotšegarov astus esimesena jooksurajale, Latin startis 15 sekundit hiljem. Seljaprobleemidele vaatamata tõusis Latin liidriks ja lõpetas 10 km jooksu esimesena.

"Kui Kirilli jooksurajal kätte sain, siis teadsin, et võit on lähedal," kommenteeris ajaga 1:52.34 võitnud Latin oma etteastet.

Jooks otsustas

Ka naiste olümpiadistantsi võistlus pakkus rohkesti pinget. Esimesena lõpetas ajaga 2:17.02 20-aastane Helen Schmidt, kes edestas Alma Sarapuud vaid kuue sekundiga. Nagu meestegi võistlusel, sai otsustavaks jooks, mida esimesena alustas Schmidti ees minutilise edumaaga Sarapuu.

"Jooksurajal sain Alma kätte, jooksimegi koos kuni 8,5. kilomeetrini, siis kiirendasin ja võitsingi," rõõmustas Ida-Virumaalt Vokalt pärit ja Rakveres elav Helen Schmidt meistritiitli üle. Tema noorem õde, 18-aastane Kairit kaotas Sarapuule 4,5 minutiga ja sai pronksi.

Schmidtide perekonda tuli veel üks meistritiitel. Tüdrukute B-klassis võitis Sandra Schmidt. Pärast rattasõitu astus ta jooksurajale küll teisena, kuid juba teise ringi alguses oli ta minutilise vahe tasa jooksnud. Lõpuks edestas Schmidt teisena lõpetanud Anette Raiet ligi pooleteise minutiga. "Kui aus olla, kartsin Sandra pärast pisut, sest ta võistles aasta vanematega, aga tugev jooks viis ta esikohale," kommenteeris treener ja isa Kaarel Schmidt tütre edukat etteastet.

Võistlustel käis ringi ka Uno Loop, kes rõõmustas triatloni populaarsuse üle. "Triatloni võiks rohkem reklaamida ning viidata sellele kui heale võimalusele teha värskes õhus sõpradega midagi tervislikku," ütles Loop.

Tulemused. Eesti triatloni meistrivõistlused, olümpiadistants (1500 m + 40 km + 10 km). Mehed. 1. Aleksandr Latin 1:52.34, 2. Kirill Kotšegarov 1:53.17, 3. Raimo Raudsepp 1:54.33. Naised. 1. Helen Schmidt 2:17.02, 2. Alma Sarapuu 2:17.08. 3. Kairi Scmidt 2:21.39. Juuniorid (750 m + 20 km + 5,1 km) - Mart Suurkivi 1:03.15. A-klass (750 m + 20 km + 5,1 km) - Siim Holts 1:02.02 ja Kaidi Kivioja 1:10.54. B-klass (250 m + 12 km + 3,4 km) - Markko Etverk 38.05 ja Sandra Schmidt 42.30. M-40 - Margus Tamm 2:02.03. M-50 - Jürgen Ligi 2:18.08.