Õiguskantsleri nõunikud avastasid Tallinna lastekodudest rikkumisi, mis näivad pärinevat hoopis teisest ajastust. Selgus, et on lastekodusid, kus lastel pole piisavalt süüa, kus neil keelatakse kasutada pereemaga sama WC-d ja kus töötajad ei sekku kaklustesse enne, kui mõnel lapsel on veri väljas. Õiguskantsleri nõunikud kontrollisid möödunud aastal kahte Tallinna kuuest lastekodust. Nii Maarjamäe kui ka Lasnamäe keskuses avastati tõsiseid puudusi.

Toitu napib

Lasnamäe lastekodu lapsed on kõik raske või sügava puudega ning vajavad erikohtlemist. Kokku elab lastekodus 33 last. Lasnamäe lastekodu ostab toitlustusteenust catering’i ettevõttelt, kes toob enne iga söögikorda toidu kohale. Seejuures on kõigil lastel ühesugused toiduportsjonid: sama portsu saab nii nelja- kui ka neljateistaastane. Nii lapsed kui ka kasvatajad kurtsid toidu vähesust.

Asenduskodu esindajad selgitasid õiguskantsleri nõunikele, et toit vastab tervisekaitsenõuetele. „Siiski tekkis kontrollkäigul tõsine kahtlus, kas lastele jagatav toit on piisav, eriti teismeliste vajadustest lähtuvalt,” on kirjas õiguskantsleri büroo kokkuvõttes. „Vestlustel tõid nii kasvatajad kui lapsed välja mõne lapse agressiivsust, mida tingib muu hulgas tühi kõht. Samas, kui mõnel lapsel individuaalsetest eripäradest tulenevalt peaks kõht tühjaks minema toidukordade vahepeal, siis sellisel juhul vahepala söömise võimalus puudub,” jätkab aruanne.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid