Aastast 1998 ehk juba viisteist aastat Säästusaia tootnud Oleg Gross sai hiljuti teda, et ta rikub seadust. Nii teatas talle Eesti Tarbijateühistute Kesk­ühistut (ETK) esindav patendivolinik Almar Sehver. Seitsmeleheküljeline, juriidikast kubisev kiri väitis, et kuna ETK on registreerinud kaubamärgid „Säästukaart” ja „Säästu”, küll alles aastal 2006, siis on Grossi Toidukaupade toodetud saia Säästusaiaks nimetamine seadusvastane ning tuleb 5. aprilliks lõpetada.

Mure tarbija pärast

Mõttekäigu, et nn säästusaia aktsiooniga üritatakse testida lubatavuse piire ja soovitakse konkurenti turul ahistada, lükkas ETK ümber. „Mure tarbija võimaliku segadusse ajamise pärast ajendas meid saatma Grossi poodidele märgukirja palvega, et ka nemad aitaksid vältida tarbija segadust. On elementaarne, et iga ettevõtja kaitseb oma kaubamärke, nii ka meie, praegu ja ka edaspidi,” kinnitas ETK pressiesindaja Andres Lember.

„On täiesti mõistusvastane, et meil registreeritakse igapäevaseid eestikeelseid sõnu nagu „säästu” kaubamärkidena,” väljendas Gross oma pahameelt. „Saan aru omanäolisest kaubamärgist nagu „Tudish — Piip”, aga igapäevasõnad! Absurdi minnes võiks soovida kogu eesti keele hulgi ära osta, kaubamärgina registreerida ning siis teistelt selle kasutamise eest raha koguda!”

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega