Ootas Omniva saadetud kiri, mida ma avada ei saanud, sest puudusid vastavad atribuudid. Nii ma neile tagasi kribasingi.

Setode jaanipäeval saabus Omnivalt meeldetuletus kirja kohta. Lisas seisis, et pole mõtet neile vastata, kuna teade edastatakse automaatselt. Tahtsin haarata automaati! Mingi aparaat üritab minuga kontakti luua, ilma inimliku faktorita. Säärane suhtlusvorm on mulle sobimatu.

Feisspuukentsefaliidi vastu on mul autoimmuunsus, meilikastis käin heal juhul korra kolme kuu tagant, või siis, kui keegi moblatsi ette hoiatab. Tartu kodus mul internetti pole ja Küllätüvä talus puudub isegi elekter.

Solvujate kamp läkitab mulle takkajärele vihaseid meilikirju, süüdistades mind alatult ülbuses. Kulla inimesed, ma ei tööta kontoris ega ela internetis, sestap leian teie olulise info siis, kui see on lootusetult aegunud. Erinevus pidi rikastama, rohkem sallivust netiignorantide vastu!

Tõeline ikaldus tabas mind läinud kevadtalvel, kui heitis hinge mu vana armas kirsipunane nuppudega vanakooli Samsung. Firmade pakkumised ei vastanud absoluutselt minu nõudlikule maitsele. Igatsorti nuhvikud – palume lahkesti, aga ilusa välimusega nupikut pole. Vahepeal mõtlesin korraks värvilisele ja odavale penskari-moblale, aga toode tundus liiga kobakas. Tuli hakata kammima kasutatud sidevahendite poode. Mõneti piiras mu valikuid põhimõte: mitte maksta üle 30 euro. Jumala eest, mul vaja telefoni, mis käitub kui telefon, mitte ei süga mune, tantsi alasti laua peal kankaani, sega Mojitosid ega tassi mind koju, kui täis olen.
Kulla inimesed, ma ei tööta kontoris ega ela internetis, sestap leian teie olulise info siis, kui see on lootusetult aegunud.

Kevadel tuli TV3 välja uudisega, et läheb alates juulist tasuliseks. Tere talv! Seepeale aktiveerusid igasugu telekommunikatsioone pakkuvad firmad Starman ja muud. Taas mängitakse tavatarbija nurka, vähendades inimeste valikuvabadust.

Polnud teab kui ammu aeg, mil televisioon digilevile üle läks ja inimesi sunniti soetama endale digiboks. Nüüd on mul see kast olemas, väljaostetud ja puha, ent ikka tõmmatakse hapnikukraani kinni.

Ma pole eriline vandenõuteoreetik, aga järjest rohkem hakkab mulle tunduma, et kõige selle taga, mis ma siin kirja olen pannud, on kellegi karvased käed. TV3-ga oligi vandenõu, nagu ilmnes. Kui palju näiteks Starman sellest kasu lõikas, tahaks teada. Suur on soov inimeste taskust ära rebida see viimane rahatükk, sest kui sind ikka mingis interneeduses pole, pole sind olemas. Needusse ei taha, survestame!