Kui soomlased jagasid ära, et tuleb pakkuda lumisel metsateel vookleva kolonni esimesele tankile pudel Molotovi kokteili ning väisata vastase välikööki, võttis taplus teise pöörde. Et tulipunane propaganda pole soe supp ega mets õige paik tankitapluseks, võis nüüd asuda ligi neli korda väiksemate jõududega jupphaaval rappima ryssät. Punaarmee sai kirja kuulsusrikka kaotuse. Soomlaste taktikat teavad maailma militaristid motti-taktikana.

Kui me vaatame lähemalt nii Saksamaa välksõja kui ka Nõukogude Liidu süvalahingute korraldust, märkame, et kõige paremini toimib tankikiilude idee võimalikult avatud maastikul, kus on soomusväel ruumi manööverdada, kuid kus vastutegevuseks pole kuhugi korralikult varjuda. Ka Kurski all madistasid T-d ja Tiigrid heina-, põllu- ja karjamaadel. Lahesõja lahingud peeti piiramatu plaaži tingimustes.

Kui üle käte minev õppus Zapad toob idanaabri sõjaväesaapad siiapoole piiri, peab Eesti pidama kaitsesõda. Kuna kahuriliha on meie rahvaarvu juures kallivõitu kulumaterjal, tuleb meile appi mets. Eks sa katsu läbi laane või salu tankide toel peale tormata või hargneda tapluseks, kui maanteel müriseva kolonni esimene soomussõiduk on teinud avarii vastukihutava Javeliniga.