Juba 1991. aastast saadik tähistatakse 1.–7. augustil rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Tavakodanikule võib rinnaga toitmine tunduda nii loomulik, et ta küsib: „Milleks sellest rääkida?” Tegelikult on põhjust rääkida küll.

Alles see oli, kui USA delegatsioon hakkas ÜRO terviseassamblee koosolekul kaitsma kunstpiimasegusid tootvate firmade huve. Tekkis rahvusvaheline skandaal, mille tagajärjel president Donald Trump hiljem kirjutas: „USA toetab tugevalt rinnaga toitmist, kuid me ei usu, et naistel ei tohiks olla valikuvõimalust. Demokraatlikus riigis peab alati olema valikuvõimalus, kuid iga ema, kes muretseb oma lapse heaolu ja hea tervise pärast, püüab alati toita oma last rinnaga.” See juhtum kinnitab veel kord, et rinnaga toitmisele kiputakse ikka ja jälle lähenema ema seisukohast, aga mitte lapse vajadusi arvestades.

Eestis annab põhjust muretseda hambutu reklaamiseadus. Kunstsegusid tarnivad firmad levitavad infot oma toodete kohta seal, kus seda teha ei tohi. Nende reklaambukletid on jõudnud isegi perekonnaseisuametitesse. Väga osavalt kaasavad nad arstide erialaseltse, rahastades nende konverentse ja seminare.