Valitsus on jõukuse, pensionide kasvatamise asemel plaanimas end ebapopulaarsusest välja osta, inimestele nende endi sääste jagades. Valitsuse küüniline hoiak toob kaasa ka teise mõju pensionäridele – mida vähem sõltub iga tööinimese panusest sotsiaalkassasse nende tulevik, seda väiksem on huvi panustada ka tänaste pensionite tõusu ja see on väga halb.

Kujutage hetkeks, et olete rajanud aastatega palktare, kus vanaduseni elada. Ühtäkki tulevad külla Jüri, Mart ja Helir. Seltskond tervikuna pole just hea mainega, aga sisse nad imbuvad. Kuidagi suudavad nad teid survestada, et maailmamajanduse jaheduse peletamiseks tuleb koos ära põletada järjest kõik teie tare seinapalgid. Nii saab kohe soe teil ja neil. Veelgi enam, kuna juba põletate tulevikku, saavad kolm külalist kiita seda kõvahäälselt enda teeneks ning kutsuda ka teisi inimesi teie tuleviku põlemise soojusest osa saama – on ju tore suur lõke! Mujal on jahe aga meie tõime soojuse!

Lõkke kustudes pole tulevikuks rajatud tare. Nagu pole neid kes müüsid pileteid teie tuleviku põlemisele. Lolliks jääte teie, mitte Jüri, kellel Pirital kena maja või Mart oma mõisas.