Arusaam, nagu oleks Briti peaminister Boris Johnson rahvamees, lihtinimese tribuun, kes võitleb eliidi vastu, võiks tunduda vähemalt veidrana. On ju Johnson Inglise eliidi täiuslik näide – ta on saanud hariduse Etonis ja Oxfordis ning valdab nii kõnes kui ka käitumises kogu Briti kõrgklassi ülespuhutud manerismi. Parlamendiliikme ja ajakirjanikuna on ta olnud nii ulakas kui ka sageli ebasiiras, aga siiski on ta seisnud alati kindlalt konservatiivide kaitsel.

Ning siin ta nüüd seisab ja väidab, et esindab „rahva häält” parlamendi vastu, mis läbi kogu poliitilise spektri üritab hoida ära brittide järsku lahutust Euroopa Liidust.

Rünnak „rahva tahte” vastu


Üks osa Brexiti kampaaniast kujutas kõiki neid, kes on vastu järsule ja täielikule eraldumisele Euroopa Liidust, rahvavaenlastena. Kuna inimesed on 2016. aasta referendumil oma sõna öelnud, kujutataksegi igat katset kompromisside abil Brexiti negatiivseid tagajärgi pehmendada või lahkumist edasi lükata rünnakuna rahva tahte vastu.

Johnson seisab silmitsi parlamendi jõulise vastupanuga – eriti pärast oma otsust parlamendi töö peatada, et 31. oktoobril, maksku mis maksab, Brexit korraldada.