Mart Helme pressikonverents: "Te (meedia) püüdsite siin plaan b-ga tõmmata saagi käima, aga saekett jooksis teil maha kohe. /.../ Kõik tunnistavad, isegi meie reformierakondlastest opositsionäärid tunnistavad, et tegelikult on mul ju paljuski õigus ja teemaga tuleb tegeleda ja iseseisvat kaitsevõimet tuleb tõsta, seda parandada ja nii edasi..."

KONTROLL

Otsime meediast parlamendierakondade juhtfiguuride kommentaare seoses 19.11.2019 ilmunud artikliga Soome ajalehes Iltalehti, kus Mart Helme viitas, et NATO on kriisis ja peaks mõtlema uutele viisidele kaitsevõime säilitamiseks ning kontrollime, kas nii-öelda kõik on Mart Helme väitega nõus, et selle teemaga peab tegelema.

Isamaa

Keskerakond

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Sven Mikser: "Kui tahta tõlgendada Mart Helme NATO-teemalist avaldust heatahtlikult, siis on tegu lihtsalt väga rumala ja ebakompetentse mõtteavaldusega."

Reformierakond

OTSUS


Vale.

PROJEKTIST

Eesti Päevaleht, Delfi ja Eesti Väitlusselts käivitasid 2017. aasta septembri alguses Faktikontrolli projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud faktidega ringi käivad.

Väitlusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad EPL/Delfi arvamusveebis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne kuuepunktiskaalal: naeruväärne, vale, pigem vale, nii ja naa, pigem tõsi ja tõsi.

Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile faktikontroll@delfi.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid