"Suhteliselt ebamugav on, kui sind automaadist tulistatakse. Valus ka kusjuures, ega see meeldiv ei ole. Kui sa kellelegi ette jäid, siis suurem osa neil, olles heroiini mõju all või mitte, siis see sõrm läks neil päästikule väga lihtsalt. Neid juhtumeid oli seitse, palju neist planeeritud, seda ma ei tea. Eks kui sa ei lase inimestel vabalt toimetada ning lähed nende ja nende ohvri või raha vahele, siis oled sina esimene sihtmärk. Väga ebameeldiv, ei soovita kellelgi pihta saada. Aga ma ei nuta ja ei halise, et issand jumal, ma sain pihta. Ma tegin seda teadlikult ja see oli tagajärg," meenutas Meelis Lao, kuidas teda kuulsa Flexeri spordiklubi ees tulistati.

1995. aastal hakkas levima kuuldus, et Lao on kroonitud Eesti allilma liidriks ning tõsiseltvõetavaks autoriteediks. Pöörastest üheksakümnendatest, oma suhetest tuntud Eesti maffiategelaste Kalev Kure ja Nikolai Tarankoviga, Eestis tegutsenud välismaistest rühmitustest rääkis Lao avameelselt uues Eesti Päevalehe podcastis Maffiatoimik.

Meelis Laod intervjueerib ning saatesarja juhib raamatu "Eesti maffia" autor ning ajakirjanik Paavo Kangur. Esimeses saates keskendutakse sellele, kuidas Nõukogude liidu lagunemine ning piiride avanemine jättis Eesti Ida ja Lääne vahele ning kuidas suured kardinaalsed muutused tõid siia värvikaid tegelasi, kes ühel või teisel moel õnne otsisid. See tõi kaasa ka vägivalla ning omavahelise arveteklaarimise.