Eesti korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi on 2005. aastast teinud Tallinnale järjepanu ettepanekuid, et linn puhastaks oma kõnniteid ise. „Asi on põhimõttes: miks sunnitakse ühistuid korras hoidma asja, mis neile ei kuulu?” küsib ta.

Mardi sõnul on talle alati vastatud, et selleks ei ole raha. Abilinnapea Kalle Klandorf teatas kolmapäeval, et kui linn võtaks kõigi linna teede puhastuse enda peale, läheks see lisaks maksma 20 miljonit eurot aastas. Võrdluseks: Tallinna eelarves on kõikide teede aastaringseks puhastuseks praegu ette nähtud 16,2 miljonit eurot. Klandorf väitis, et see on valikute küsimus: kas ehitada lasteaedu või puhastada paar kuud lund.
Viisakamad pealinlased nimetavad talvel kõnniteedel leiduvat pudruks, sogaks ja lögaks. Lumisest kesklinnast jalutamast naasevad kuivade sokkidega üksikud, kellele veekindlad matkasaapad üle jõu ei käi või kes on kummikud villaste sokkide otsa vedanud. Lapsekäru, ratastooli või mõne muu abivahendiga liikuja jaoks tähendab lumesadu tihtilugu oma koju lõksu jäämist.