Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks. Keskkonnale on uueks koormaks tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, kuid ka nendest oskavad disainerid-kunstnikud värske pilguga luua uusi disainesemeid.
Nii on näitusel kasutatud materjalide nimekiri väga lai: katkised peeglid, jaanalinnu munad, siidisukad, merest uhutud puit, vanad kunstiteosed, ristpistes pildikesed, autoosad jne.
Eraldi teemana tutvustab Marta Moorats, kuidas katkiseid tekstiilesemeid saab parandada ehk mis on visible mending.

Näitusel osalevad:
Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Annick ja Pierre Debien (Prantsusmaa), Ain Roost, Annika Mätlik, Aureelia Mitt, Ave Kruusma, Belliisi Seenemaa, Birgit Peerna, Eiliki Pukk, Marta Moorats, Elize Hiiop, Elle Kannike, Jaan Pärn, Jüri Seljamaa, Karola Kaugema, Kerli Otsa, Leekpea, Liis Tisler, Liisi Tani, Liivi Leppik, Maarja Noorväli, Maila Käos, Mark Soosaar, Marge Kimmel, Kaspar Kimmel, Kertu Siplane, Margus Tiitsmaa, Mari Seger, Mariliis Jääger, Marja Matiisen, Martin Kroot, Merle Nisuma, Richard Denny (Austraalia /Inglismaa), Rene Haljasmäe, Riine Latserus, Taavi Teevet, Tarmo Tulgiste, Teet Suur, Tiiu Leis, Tiiu Kirsipuu, Triin Tasuja, Triinu Soikmets, Tõnis Luik, Ulvi Oro, Ursula Sõber, Viivi Aavik, Viive Väljaots, jt.

Näitusel on tulekul meistriklassid, kus kunstnikud tutvustavad oma erilisi tehnikaid ning õpetavad taaskasutuse võimalusi. Lähem info töötubadest 24.septembrist UKM kodulehelt: www.mona.ee

Ühiskonnas muutub taaskasutuse kõrval järjest olulisemaks jäätmetekke vältimist/vähendamist toetatavad tegevused, mis aitavad kaasa majanduskasvu ja jäätmetekke omavahelise seose katkestamisel. Ideede andmine, kuidas vähem jäätmeid luua ja loominguline lähenemine taaskasutusse võib olla üks viisidest jäätmetega võitlemisel. Just nüüd , kui maailma kliimasoojenemine on nii aktuaalne, peame mõtlema tõsisemalt enda jalajäljele ja näitus Anna Uue Elu on just üks neid üritusi, mis Pärnus ja kogu Eestis annab kõigile ideid ja inspiratsiooni väärtustada vana ning mitte liigtarbimist.