„Meil oleme väga rõõmsad, et kokku peaaegu poolteist aastat kestnud Viru Keskuse raamatupoe ümbersünd õnnestus niivõrd hästi, et seda märgati ka laias maailmas ja võitsime nii prestiižse auhinna!“ ütles Rahva Raamatu juhatuse esimees Viljar Ots.

Londoni raamatumessi International Excellence Award’i komisjon hindab raamatupoe valimisel nii üldist atmosfääri ja stiili, innovatiivsust, loomingulisust, klienditeeninduse taset ja müüjate asjatundlikkust kui ka oskust ühendada füüsiline raamatupood digitaalsete võimalustega.

Rahva Raamatu Viru Keskuse kaupluse ja kliendi ostuteekonna ümberkujundamisel oli väljakutseks, kuidas luua uue põrandaplaani puhul poele hubane atmosfäär 5 kilomeetri riiulite ja 48 000 raamatuga, tuhandete mängude, filmide, muusika ja kingitustega. Raamatupoe müügiriiulite vahel on kohvik ja mitmed vaiksed istumisnurgad. Lisaks on poes olemas ka lava, mis sobib nii raamatuesitluste ka kui ka muude sündmuste korraldamiseks.

„Eesti inimesed on uuenenud poe väga hästi vastu võtnud ja meie müük on kasvanud 30% võrreldes eelmise sama perioodiga,“ lisas Ots.

Rahva Raamatu Viru Keskuse poe sisekujunduse autorid on UDDU arhitektid eesotsas Mari Otsaga ning keskkonnagraafika on loonud disainibüroo Velvet.

Londoni raamatumessi International Excellence Award antakse Rahva Raamatu Viru Keskuse kauplusele üle 7. aprillil Londonis toimuval galal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid