Bahreini GP-l lõpetas esimesena teist etappi järjest parimalt stardikohalt alustanud brasiillane Felipe Massa (Ferrari). 73. korda GP-sõidul osalenud brasiillane sai oma karjääri kolmanda etapivõidu 2,360 sekundiga kolmandal etapil järjest poodiumile jõudnud Hamiltoni ja 10,839 sekundiga Austraalias võitjana lõpetanud Räikköneni ees. Malaisias esikoha saanud Fernando Alonso pidi seekord leppima viienda kohaga, sest laskis võistluse teisel poolel endast mööda kolmandat etappi järjest neljandana lõpetanud sakslase Nick Heidfeldi (BMW-Sauber). Viimased punktikohad said poolakas Robert Kubica (BMW-Sauber), Jarno Trulli (Toyota) ja Giancarlo Fisichella (Renault).

Stardisrigelt pääsesid kõik autod kadudega minema, kuid tagumiste meeste omavaheline konkurents tõi kaasa kokkupõrke, mis lõpetas sõidu Jenson Buttoni (Honda) ja Scott Speedi (Toro Rosso) jaoks ning saatis Adrian Sutili (Spyker) kohe boksi oma autol ninaosa vahetama. Rajale tuli rusude koristamise ajaks turvaauto. Õige võidusõit läks käima alles neljandal ringil. Massa asus kindalt liidriks, järgnesid Hamilton, Räikkönenist mööda saanud Alonso, Heidfeld, Kubica ja Fisichella.

Sellest järjestuses kihutati ka 57-ringilise võidusõidu esimeste boksipeatusteni. Liidritest käis esimesena rehve vahetamas ja tankimas Hamilton, kulutades peatuseks 9,9 sekundit. 36 ringi enne lõppu võttis selle käigu ette Massa ning jäi rajale naastes tõmmu briti ette. Alonso ja Räikkönen peatusid mõlemad 8,4 sekundit, kuid paar ringi hispaanlasest kauem rajal viibinud soomlane hõivas sõidu jätkudes kolmanda koha.

20 ringi enne lõppu oli Massa edu Hamiltoni ees juba kümmekond sekundit, Räikkönen hoidis end aga Hamiltoni järel löögiulatuses. Boksis 7,9 sekundiga hakkama saanud Heidfeld lähenes Alonsole ning 26 ringi enne lõppu sooritas veatult ka möödumismanöövri ning jättis Bahreinis mullu ja tunamullu võitnud hispaanlase poodiumikohast kaugele. Teised boksipeatused enam järjestust ei muutnud.

Ebaõnne oli David Coulthardil (Red Bull). Šotlane tõusis eelviimaselt stardikohalt juba seitsmendaks, kuid roolivarda purunemine rikkus tema punktikoha paarkümmend ringi enne lõppu. Kokku oli katkestajaid vaid kuus, kirjutab sportnet.ee.