Poliitikud Pätsi-etendusest: Jüri Ratase lavastatud kahe tippnäitleja - Indrek Saare ja Urmas Reinsalu - omavaheline duell ei ole kehvem kui "Kostja ja hiiglane"

 (24)
Kostja ja hiiglane esietendus
Kostja ja hiiglane esietendusFoto: Jaanus Lensment

Poliitikud Janek Mäggi ja Laine Randjärv tunnustavad Viinistul etenduvat "Kostja ja hiiglane" suurteost. Kui Mäggi oleks oodand Mart Kivastiku käsikirjast enam nalja, siis Randjärve hinnang on ühene: "Vägev!".

Riigihaldusminister Janek Mäggi: "Peaminister Jüri Ratas sai tõesti hakkama sellise tükiga, et kupatas kogu valitsuse teatrisse. Isamaa kutse vastu ei saa, Helir-Valdori hing on alati seal, kus Eesti on kohal. Päts on loomulikulult Eesti ajaloo viimase 100 aasta kõige vastuolulisema kuvandiga isik. Sõbraliku tögamisena pean ütlema, et kahjuks Pätsi kohta midagi uut teada ei saanud. Oleks võinud. Jevgeni Ossinovskiga peale etendust juttu puhudes jõudsime mõttele, et tükk oleks võinud selgelt näidata: ükskõik, mida Päts oleks teinud, rahvusvahelised olud olid toona sellised, et tulemus oleks olnud sama. Puudu jäi Pätsu kui Eesti riigi looja kujund, välja oleks võinud toimetada kõik mõtted, mida me juba teame - une pealt. Ka olen ma üsna kindlal arvamusel, et huumorist jäi vajaka. Eesti valitsuse viimane istung, kus Jüri Ratas kahe tippnäitlja - Indrek Saare ja Urmas Reinsalu - omavahelist duelli pidi lavastama, ei olnud sugugi nõrgem. Järgmisena ootame poliitilist teatrit, mille peategelased on Lennart Meri, Arnold Rüütel ja Edgar Savisaar. See oleks lennukas, rüütellik ning kellelgi ei oleks savi. Kindel on aga ka peale etendust, et Kostja, Päts siis, tegi, mida ta osaks. Ja mida ta oskas, oskas ta pajudest kaasaegsetest paremini. Kaega perra."

Samal teemal:

Endine kutuuriminister ja tänane riigikogu liige Laine Randjärv: "Täna oli teatri- ja ajalooelamus Viinistus. R.A.A.A.M. ja Mart Kivastiku "Kostja ja hiiglane". Väga hea tekst, väga hea lavastus. Üle hulga aja sain päriselt teatrilummuse tunnet tunda. Lavastaja Aleksander Ogarev Moskvast. Aituma, Mart! Aituma trupile ja eriti Eilna Reinoldile. See oli vägev."

Käsikirja autor on Mart Kivastik, lavastaja Aleksander Ogarev, kunstinik Ervin Õunapuu.

"See ei ole tõde meie viimasest riigivanemast, vaid üks kujutlus ja visand mehest, kes lõi Eesti Vabariigi ja kelle pilgu all libises Eesti pikaks ajaks Nõukogude okupatsiooni alla," on öelnud autor.

Osades on Peeter Tammearu, Elina Reinold, Sulev Teppart, Raimo Pass (Draamateater), Markus Luik (Draamateater).

"Kostja ja hiiglane" esietendus oli 25. juulil ja seejärel on ta laval 10 õhtut.

Pileteid saab osta Piletilevist, Rahva Raamatust või kohapealt.

Etenduse korraldavad Ekspress Meedia ja R.A.A.A.M.