Toidukogumiskampaania tulemustelt paistsid linnade lõikes silma neli Tallinna kauplust, kogudes kahe nädalavahetusega pisut üle kolmandiku kogu kogutud toidukaubast. Rekordiomanik oli sel korral Ülemiste Rimi, kus koguti kahe nädalavahetusega pisut üle 4000 ühiku toidukaupu. Üllatajaks kujunes Pärnu Rimi, kus ühikute arvuks oli pea 3500, mis on paremuselt teine tulemus, kuid väiksema linna kohta hea üllatus. Annetatud kaupade valikut domineerisid maiustused ja kuivatatud puuviljad, mis sobivad jõulupakkidesse suurepäraselt.

Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn on detsembrikuus toimunuga väga rahul: „Me oleme nii tänulikud inimestele ja firmadele, kes otsustasid annetada: see toit aitas paljudes peredes jõululauda katta,“ on Boerefijn veendunud. Tõepoolest – neid inimesi ja organisatsioone, kes appi tulid, on palju, ning enamus neist ei hooli isegi avalikustamisest. „Küll aga soovime tänada oma partnerit Rimit, kust saime kõikide linnade jõulupakkidesse lisakoguse küpsiseid ja kes aitas kauplustes kogu kampaaniat läbi viia,“ rõhutab ta. „Samuti oleme rõõmsad koostöö üle Swedbankiga – nende jõulukampaaniaga „Ma armastan aidata“ kogutud 1766,65 eurot saab olema meile abiks juba uue aasta esimestel kuudel.“

Annetanud organisatsioonide hulgas on lisaks toidukaubandusega seotud ettevõtetele samuti koole ja firmasid. Näiteks kogusid Tammiku Gümnaasiumi õpilased Jõhvi Toidupanga jaoks peaaegu 2000 ühikut toidukaupa – seda on rohkem kui Jõhvi Rimi külastajad kahe nädalavahetuse jooksul kokku! Jõhvi Toidupangale tegi annetuse ka AS VKG, suurettevõte, mille töötajad plaanivad koguda toiduannetusi vähemalt kord kuus terve aasta jooksul. See on Toidupanga jaoks väga tänuväärne algatus.

Jõuluaja kõige soojema annetuse tegid Toidupangale Haabersti Sotsiaalkeskuse eakad, kes kudusid vaestele peredele ilusaid sokke, kindaid, salle ja mütse. Need jagati jõulude eel laiali Oleviste kirikus koos kesklinna piirkonna jõulukastidega.

Eesti Toidupank aitab vaesusprobleemi leevendada, jagades abivajajatele toiduabi. Tänaseks on Eestis kokku 10 toiduabipunkti (üheksa toidupanka ja Maardu harukontor), mille kaudu edastakse regulaarselt toitu allpool vaesuspiiri elavatele inimestele. Iganädalaselt jõuab toiduabi enam kui 1000 pereni.

Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavaid tooteid, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toitu neile, kel on sellest puudu.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab alates 2010. aastast Avatud Eesti Fond.