Täna maandus Roomassaare lennuväljal kaks lennukit Douglas C-47. Rootsist saabusid Saaremaa Toidufestivalile ja tutvuma Saare maakonnaga Rootsi Lendavate Veteranide Klubi liikmed 1943 aastal ehitatud lennukiga Douglas C-47 ja pool tundi varem maandus Soomest sama tüüpi lennuk. Klubi plaanis ka eelmisel aastal toidufestivalile sama lennukiga tulla, kuid tehnilise rikke tõttu jäi tookord reis ära. Täna maandus klubi 22 liiget õnnelikult ja edasi siirduti Koguva kalapäevale. Foto: Irina Mägi

Lennugraafik on oktoobris hõredam, kuna samal perioodil sõidab saarele ka liinilaev. Üheksakohaline lennuk väljub neljapäeval Ruhnu-Kuressaare suunas hommikul 9.30 ning sõidab Kuressaarest Ruhnu tagasi kell 15.30, vahendab Meie Maa.

Pühapäeval saab Ruhnust Kuressaarde kell 11.45 ja Kuressaarest Ruhnu pool tundi pärast keskpäeva.

"Lennugraafik muutub novembris, mil reisisagedus kahekordistub," ütles osaühingu Avio juhatuse liige Ülo Mell.

"Hetkel pole veel teada nädalapäevad ja kellaajad, nähtavasti hakkame sõitma nii nagu mullu, osa sõite on lühikesed ja osa pikad, nagu oktoobris. Aga lähiajal loodame edasises selgust saada. Niipea, kui Saare maavalitsus, meie partner, on oma soovid teatanud, saame talvise graafiku paika."