Tüli jalgratta pärast tõi 11 aastat vangistust

Aleksander Pihlak

Harju maakohus mõistis Artur Rätsepa tänase otsusega süüdi tahtlikus tapmises ja korduvas lähisuhtevägivallas.

Tapmise eest sai ta karistuseks kümme ja pool aastat vangistust. Oma elukaaslase korduva kehalise väärkohtlemise eest mõisteti talle veel poolteist aastat trellide taga ning liitkaristusena moodustas see 11 aastat vangistust, mida hakati lugema mullu oktoobrist, kui mees kinni peeti ja vahi alla võeti.

Menetluskuludena mõisteti Rätsepalt välja veel üle 6000 euro, millest üle poole moodustavad ekspertiisitasud, ülejäänu aga kaitsjale makstav tasu ning sundraha.

Kohtuotsuse jõustumisel saab ta aga tagasi oma sinise Scotti jalgratta, mille pärast kogu tapmisega seotud tüli algas.

Taasavaldame allpool laibauputamiseni jõudnud sündmuste käigu detailideni.

Möödunud aasta 11. oktoobril leidis juhuslik mööduja Tallinna lennujaama lähistel Soodevahe külas kraavis lebava mehe surnukeha. Sündmuskohal tööd alustanud uurijad ja kriminalistid avastasid, et tapetu kehale olid kinnitatud raskused, et surnukeha vajuks vee alla.

Kohtulikul uurimisel tuli ilmsiks, kuidas roiskunud laip leiti ja mis viis selleni, et ühe mehe elutee pidi üldse katkema.

Ohver Ivan (nimi muudetud – toim) leiti Lennuradari tee lähistelt kraavist, kõhuli maas. Tema ümber olid kaabliga kinnitatud punased tellised, mis pidid laipa hoidma laipa vesise kraavi põhjas.

Kahjustused peapiirkonnas olid kriminalistidele nähtavad juba sündmuskohal - koljuluu oli killustunud, roiskumisele vaatamata võis kõrvataguses piirkonnas märgata ka verevalumit, mis pidi tekkima enne surma. Uurimisel selgus, et oktoobris leitud laip oli kraavis vedelenud augusti keskpaigast alates.

21. august


Päeval, mil ülejäänud Eesti toibus riigi taasiseseisvumise kolmekümnenda aastapäeva tähistamisest, läks toona 41-aastane Artur Rätsep koos elukaaslase Tatjanaga (nimi muudetud – toim) poodi viina ja süüa ostma, rääkis naine uurijatele oktoobris, kui paarike tapmises kahtlustatavana kinni peeti. Kohtus loobus Tatjana ütluste andmisest, kuid ette loeti tema eeluurimise ajal antud tunnistus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid