Hersonis on maasikas odavam kui enne sõda. Aga pangaautomaadid ei tööta, kaardiga maksta ei saa ja tänaval võib kadunuks jääda
Sularaha hankimine on okupeeritud linnas väga raske, aga selleta toime tulla on pea võimatu. Nendes apteekides, kus valik on mingil määral võrreldav sõjaeelse ajaga, müüakse ravimeid vaid sularaha eest. Ka enamik poode võtab vastu vaid sularaha.

Hersoni elumajades on endiselt alles tsivilisatsiooni luksused nagu elekter, vesi ja gaasivarustus. Selles valdkonnas. kehtib topeltvõim. Ukraina ametivõimud nõuavad, et tarbijad maksaksid teenuste eest nende arvetele ja Ukraina tariifide kohaselt. Okupatsioonifirmad lubavad omakorda, et kõik Ukraina riigi ees kehtivad kohustused tühistatakse, tegevust alustavad uued ettevõtted ja elektri, vee ja gaasi eest tuleb maksta üksnes neile. Uutest tariifidest ja makseskeemidest pole esialgu midagi teada, kuid võimud lubavad, et need on varasemast madalamad: „Venemaa aitab.“
Hersoni elanikud aga tunnevad topeltmaksete pärast tõsist muret. Okupatsioonivõimudega ei taheta tülli minna, aga kui okupatsioon peaks lõppema, siis tulevad Ukraina ettevõtted võlga nõudma.
Prügivedu ja tänavapuhastus toimib linnas endiselt. Kokkuvarisemisest ja kaosest linnas praegu rääkida ei saa. Aga mis tuleb homme, seda ei tea keegi.