EASi Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“ rahastus on Eesti iduettevõttele suureks toeks, sest programmi raames saadud rahastus, aga ka koostöö Norra ettevõtetega võimaldab Bisly intelligentse hooneautomaatika muuta veelgi targemaks ja laiendada kasutusvõimalusi. Bisly koostööpartnerid Norras on Merko Norra tütarfirma Peritus Entreprenør AS ja üle 25 kinnisvaraprojekti haldav kinnisvarafond Pecunia.

Intelligentse hoonete juhtimise süsteemi projekti raames arendatakse järgmisi valdkondi:

1. Hoonejuhtimine (building management) – projekti raames välja töötatud uued algoritmid ja tõhus AI ehk tehisintellekti toega hoonehaldustarkvara võimaldavad saada operatiivset ülevaadet hoonete seisukorra kohta ning tänu sellele pikendada hoonete eluiga. Uuenduse saab ka hoonete juhtimise töölaud-infotahvel (dashboard).

2. Hoone energiakasutuse juhtimine (energy management) – projekti raames arendatakse välja täiendavad andurid, mis maksimeerivad energiasäästu tänu intelligentsele HVAC (kütte, ventilatsioon ja jahutus), valgustuse, aknakatete, juurdepääsukontrolli, elektriautode laadimise ja võrguhalduse integratsioonide juhtimise abil. Uus platvorm aitab vastu võtta tarku energiatarbimise otsuseid, juhtida energiakasutust ja tagada vajalik ressursisääst.

3. Hoonejuhtimise kasutajakogemus (building’s user experience) – inimkeskne kontor arvestab töötaja heaoluga ja muudab töökeskkonnad tervislikumaks. Tänu vajaduspõhisele ja optimeeritud kütte, ventilatsiooni, niiskustaseme ja valgustuse juhtimisele büroodes paranevad töötingimused ja kasvab töötajate tootlikkus. Tänu rutiinsete ja igapäevaste toimingute automatiseerimisele ja tehisintellekti juhitud valgustusele säästetakse aega, hoitakse energiakulud väikesed ning pikeneb valgustite eluiga.

4. Läbipääsud ja turvalisus (access, safety & security) – uued mugavad ja turvalised võimalused avada uksi (näotuvastus, NFC- ja sõrmejäljelugejad ning isegi silma vikerkesta sännerid) muudavad läbipääsude juhtimise turvaliseks ning annavad hoones toimuvast kiire ja parema ülevaate ka majahaldurile.

Erinevad andurid mõõdavad hoone kvaliteeti (niiskus-, suitsu-, tule-, õhu- ja temperatuuriandurid) ning annavad halduritele automaatseid signaale riketest ja ohuolukordadest. Bisly tark süsteem aitab pikendada hoone eluiga ja võib vähendada koguni hoone kulutusi kindlustusele.

5. IoT moodul (IoT module) – integratsioonid kolmandate osapoolte seadmete ja rakendustega ning Bisly seadmetega. Seinal või nutitelefonis asuvast Bisly rakendusest saab tellida kolmandate osapoolte teenuseid – kulleri või puhastusteenindaja või isegi süüa.

Esimene Bisly hoonete juhtimise platvormi pilootprojekt valmib juba selle aasta kolmandas kvartalis.

Green ICT programmi raames saadav toetus on 695 000 eurot ja arendusprojekt viiakse ellu 2023. aasta aprilli lõpuks.

Bisly OÜ projekt „Developing Advanced Intelligent Building Control System for Office Buildings“ on saanud toetuse Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“ meetmest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid