Arrak kuulus rühmitusse ANK '64 ning hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Varastes maalides ja estampides on Arraku kujundid tasapinnalised, hilisemais on muutunud ruumiliseks. Tema jutustav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Looming on jutustav, lähtub kultuuritraditsioonist.

"Suur Tõll"

Arraku maale on kasutatud ansambli Metsatöll albumikujundustes. Arrak on illusteerinud ka mitmeid raamatuid, näiteks raamatu „Suur Tõll“.

Jüri Arrak pälvis 2000. aastal Valgetähe II klassi teenetmärgi ja aastal 2015. Maarja medali.

Kaastunnet lahkumise osas avaldas sotsiaalmeedias ka president Alar Karis, kes kirjutas, et Arraku isiksus ja käekiri olid kordumatud. „Jüri Arraku isiksus ja käekiri olid kordumatud, tema looming ilmeksimatult äratuntav, aegadeülene ja -väline. Lahkunud on suur Meister, kes on puudutanud mitmeid põlvkondi, kes on meid ühte sidunud, meie olemist mõtestanud ja rikastanud, meid puudutanud,“ kirjutas Karis.

Karis kirjeldas, kuidas nende viimasel kohtumisel mõne kuu eest Mikkeli muusumis tundis ta kui terav, sädelev ja elus võib üks kõrges eas loominguline inimene olla.

„Olen tänulik selle loomingulise elu eest ning avaldan kaastunnet Jüri Arraku lähedastele, sõpradele ja kolleegidele, kogu Eestile,“ ütles Karis.

Jüri Arraku "Mütoloogiline kompositsioon" (1993)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid