"Eureka" poster

„Fight City“ on lugu väikelinna tänavavõitlejast, kes on kasvanud üles kogukonnas, kus olulisel kohal on raha, staatus ja rass. Oma elus tehtud vigade parandamiseks asub keerulisele teekonnale, kus puutub kokku ahnuse, kurjuse ja võimutsemisega.
Sari on loodud kahe produktsioonifirma koostöös: Vita Pictura Eestist, keda festivalil esindas sarja postproduktsiooni eest vastutanud Georgius Misjura, ja Roll Up Films USAst. Projekt on osalenud mitmetel filmifestivalidel USAs ja võitnud parima telesarja pilootepisoodi auhinna Texase üleriigilisel mustanahaliste filmifestivalil.

Georgius Misjura ja Jonas Tarm (paremal)

Filmi „Eureka“ eest käis festivalil auhinna järel nii Eestis kui USAs auhinnatud helilooja Jonas Tarm, kes vastutas filmi helikujunduse tehnilise külje eest. Filmi režissöör Miida Chu on varasemalt seoses filmimuusikaga teinud koostööd ka ERSOga.

Tegemist on ajaloolise põnevikuga. Noor hiina päritolu tüdruk püüab põgeneda bordellist, kus teda prostituudina kinni hoitakse. Sündmuse taustaks on 1885. aastal USAs Eureka linnas toimunud hiinlastevastane pogromm.

„Eureka“ on võitnud auhindu ka teistel festivalidelt, mis avab sellele tee Oscarite filmikonkursile.

“Fight City”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid