Mikhail Kaufmani 1929. aastal valminud tummfilm "Kevadel".

Tänapäeva Kiiev ootab kevadet, mis saabuks võiduga. Et seda lähemale tuua, on filmi linastus heategevuslik ja kogu piletimüügi tulu läheb Ukraina filmitegijate organisatsioonile DocuDays.

„Kevadel“ linastusel loovad elava muusika ukraina muusikud Roksana Smirnova klaveril ja Miša Kalinin kitarril.

Lisaks linastub festivalil ka kolm uut ukraina dokumentaalfilmi. „Pimeduse ületamine“ ja „Kevad tuli Butšasse“ on tehtud juba sõja puhkemise järel ning näitavad lähedalt elu sõjatingimustes ning vene sõjaväe hävitustöö ulatust. Aga veelgi olulisem, need filmid näitavad ukrainlaste vaprust, väärikust ja pealehakkamist, mis on kogu maailma pannud sellele uskumatult tugevale rahvale niivõrd võimsalt kaasa elama. Sõja kõrvalmõjudest räägib ka IDFA Parima lühidoki laureaat „Kaugel“.

„Habras mälu“ on kaunis, visuaalselt rikkalik ja poeetiline dokumentaalfilm legendaarsest Odessa filmistuudio operaatorist Leonid Burlakast, kelle tuntuimate filmide hulka kuulub näiteks omaaegne kultussari „Kohtumispaika ei tohi muuta“. Aktiivsest loometööst tagasi tõmbunud vanameistri 60ndatest pärineva foto- ja filmiarhiivi leiab aga tema lapselaps Ihor Ivanko ning koos hakatakse uurima ja lahtimõtestama mälu, nooruse ja filmikunsti küsimusi.

Ukraina dokumentaalfilmidel on eestikeelsed subtiitrid.

DocPoint Tallinn toimub tänavu 14. korda. Filmid linastuvad kinodes Sõprus ja Artis. Kogu festivali kava on väljas DocPoint Tallinna kodulehel www.docpoint.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid