MIRKO platvormil avatud e-väljaannete laenutus võimaldab nii veebikeskkonnas kui äpis lugeda e-raamatuid ja perioodikat. Kuulata saab ka audioraamatutuid. Kui kasutada äppi MIRKO, saab teoseid lugeda või kuulata ilma võrguühenduseta.

Kokku on teoseid avamispäeval veidi üle 3000. Enamasti on need väljaantud viimase 10 aasta sees, kuid kirjastamise aeg jääb osadel kaugemasse aega. Kirjanduse valimisel on arvestatud raamatusõprade lugemiseelistustega ning koolide soovitusliku kirjandusega. Laenutuses on näiteks ligi 400 vabakasutusega kirjandusteost, mille hulgas on palju soovituslikku kirjandust.

E-väljaannete laenutuses on kõige enam ilukirjanduslikke teoseid. Ilukirjanduse osakaal on keskeltläbi 60%. Muu on teatme,-aime,-tarbe ja teaduskirjandus. E-väljaannete laenutus on üks osa üleriigilisest Minu Raamatukogu (MIRKO) platvormteenusest, kus 2022. aasta septembris avati raamatuid pakiautomaati või kulleriga koju tellimise võimalus.

„Selle aasta sõbrapäev on ka kirjanduse pidupäev. Laiendasime võimalusi lugemiseks ja kaotasime piire. E-väljaannete laenutuse teosega saab minna välismaale ja teoseid ei saa mitte ainult lugeda, vaid ka kuulata - valida võib paarisaja audioraamatu hulgast. Mis mulle tõeliselt heameelt valmistab on see, et lugemine ei pea enam öökappi ootama. E-raamat või audioraamat on alati kaasas ja lugemiseks saab teinekord ära kasutada ka vaba hetke kiirel tööpäeval või reisil olles“ kõneles Eesti rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid