Möödunud nädalal toimunud avamäng Madridis oli lõppenud 1:1 viigiseisul. Vinicius juunior viis avapoolajal Reali ette, Cityle kindlustas viigi Kevin De Bruyne. Seega algas kordusmängus kõik uuesti nullist.

City otsustas kordusmängu saatuse suuresti juba avapoolajal, mis võideti väga muljetavaldava esituse järel 2:0. Mõlemad väravad lõi Bernardo Silva.

Esimene tabamus sündis 23. minutil, kui kodumeeskond suutis Reali kaitse osavalt lahti harutada ja Silva kõmmutas Kevin De Bruyne`i täpse söödu järel karistusalast palli võrku. Mängu alguses mitu suurepärast tõrjet teinud Thibaut Courtois`il polnud selles olukorras mitte mingit võimalust.

Silva jõudis uuesti sihile 36. minutil, kui Ilkay Gündogani pealelöögi järel jõudis pall rikošetist temani ja portugallane saatis nahkkera külmavereliselt peaga üle David Alaba lati alla. Mõni minut varem oli Realil olnud mängu esimene ohtlik olukord, mil Toni Kroos saatis palli kauglöögist latti.

Avapoolaja lõpuks oli palli valdamine City kasuks koguni 72% vs 28%, pealelöögid jäid neile 13:1 (!), täpsed söödud 325:102.

Teist poolaega alustas Real oodatult ründavamalt ja esimene võimalus vahet vähendada tekkis 50. minutil. Alaba kõmmutas siis karistuslöögist peale, ent City puurilukkk Ederson tõi palli lati alt ära.

City kolmanda värava, mis võttis pinged lõplikult maha, lõi Manuel Akanji peaga 76. minutil. Kuna pall lendas võrku Eder Militaost, läks tabamus kirja Reali omaväravana. Suurepärase eeltöö tegi taas Kevin De Bruyne, kes saatis karistusalasse täpse tsenderduse.

Lõppseisu vormistas vahetusmees Julian Alvarez 90. minutil, kes realiseeris väravaks teise vahetusmehe, Phil Fodeni täpse söödu.

Inglise klubi läheb finaalis vastamisi Milano Interiga, kes sai kahe mängu kokkuvõttes 3:0 jagu AC Milanist.

Pep Guardiola juhendatav Manchester City on varem meistrite liiga finaalis mänginud korra, kui 2021. aastal kaotati Londoni Chelseale.