Aga et sildade lõhkumine segaks ka Venemaa armeed Kupjanski äravõtmisel (millest nad ju nii palju rääkisid mitte eriti ammu), siis sellise käitumise taga nähakse siiski eeskätt loobumist plaanist Kupjansk ära võtta ning pigem üritavad nad vältida Ukraina armee edenemist juhul, kui Venemaa on saatnud sealt rindelõigust osa üksusi lõunarindele appi. Ukraina on juba lõhutud sildade kõrvale rajanud ajutised ületuskohad, aga tulistatakse ka neid.

Berdjanski suunal üritas Venemaa eelmisel nädalal suuremat vasturünnakut Urožaine suunal, aga lõppes see nende jaoks nelja jalaväe lahingumasina, nelja tanki ja demineerimistehnika hävimisega. Lagedal alal on mõlemal osapoolel keeruline rasketehnikaga pealetungile minna, sest neid jahitakse nii rallidroonide kui suurtükkidega.

Venemaa armee ohvitser kirjutab varjunime Šuvalov all Telegramis ülevaateid, kus ta päris tihti käsitleb ka Ukraina poolt kasutusele võetud n-ö uuendusi lahingutegevuses.

Ukraina armee saadab Venemaa armee positsioonide juurde paar drooni, mis teevad väga kõva häält ja mõnikord viskavad lisaks ka ühe granaadi. Droone kardavad lahinguväljal sisuliselt kõik sõdurid ning nende eest minnakse peitu blindaažidesse ja varjualustesse, aga sellel hetkel ründavad Ukraina jalaväelased, kes on rindejooneni hiilinud - kusjuures alati polegi neil eesmärgiks n-ö maad juurde võita, vaid eesmärk on vaenlase elavjõudu hävitada -, kaost külvata ja väga tihti lahkutakse peale rünnakut. Muide, Ukraina ei kasuta selliste rünnakute läbiviimisel rasketehnikat.