Elis Hallik ütleb oma muusikavaliku kohta nii (kuulata saab ka siit):

Arvo Pärt - „Fratres“

Arvo Pärdi „Fratres“ on tõepoolest üks tema silmapaistvamaid teoseid, mis viib kuulajad vaimse rahu maailma. See lugu on nagu meditatiivne teekond, kus iga noot on hoolikalt valitud ja paigutatud ning puudutab meid sõnadeta.

Elis Hallik - „Stiihia“

„Stiihia“ on nagu heliline rännak, mis balanseerib inimese ja looduse, heli ja vaikuse, liikumise ja paigalseisu vahel. See on muusikaline jutustus sellest, kuidas loodus ja muusika teevad koostööd, et meid õpetada. See teos on täis ootamatuid käike, justkui loodus näitaks, kes tegelikult siin juhib. Orkester ja loodus on justkui omamoodi stand-up koomikud, kes räägivad lugusid tasakaalust, häälest ja liikumisest, aga samas ka ootamatust paigalseisust. Soovitan kuulata „Stiihiat“ kui helilist palvet, eriti pimedatel sügisõhtutel. See võiks anda jõudu, meenutades, et pimedusel on oma eesmärk – aidata meil leida meelte sügavamad kihid ja sealt ammutada sisemist jõudu. „Stiihia“ peidab oma jõu meis endis, aidates leida tasakaalu ja sügavamat ühendust nii looduse kui ka omaenda sisemise maailmaga.

(allolevalt YouTube’i lingilt saab järjest kuulata kogu muusikavalikut)

Simon & Garfunkel „Sound of Silence“

Simon & Garfunkeli „Sound of Silence“ pakub sõnumit, mis käsitleb inimkogemust ja üksildust. See räägib sellest, kuidas „vaikuse heli“ võib inimesi ümbritseda, kui nad seisavad silmitsi oma sisemiste kahtluste ja hirmudega. See lugu on aegumatu ja sellel on universaalne sõnum, mis jõuab kuulajateni igas vanuses ja eluetapis. Samuti võib see pakkuda lohutust ja toetust neil hetkedel, kui otsime vastuseid elu sügavamatele küsimustele.

Kaija Saariaho - „L’Amour de Loin“

Soome helilooja Kaija Saariaho teos „L’Amour de Loin“ on kaasaegne ooper, mis puudutab sügavaid armastuse ja igatsuse teemasid. See ooper võlub kuulajaid sügavate emotsioonide ja intrigeeriva helikeelega. „L’Amour de Loin“ on tõesti haruldane teos, mis suutis liigutada isegi mind pisarateni. Soovitan pühendada aega selle ooperi kuulamisele, nagu teatrietendusele minnes. „L’Amour de Loin“ on justkui filosoofia armastusest ja igatsusest.

Claude Debussy - „Prelude to the Afternoon of a Faun“

Claude Debussy „Prelude to the Afternoon of a Faun“ avab maagilise muusikalise maailma, mis viib kuulajad unenäolisse maailma faunide saatel. See teos pakub rikkalikku kõlavärvispektrit ja loob maalilise atmosfääri, mis tundub justkui pärit muinasjuttudest. Claude Debussy muusika on rikas ja mõtisklev, avades kuulajate ees ainulaadse kõlamere. Soovitan leida mugav koht, kus saate lamada või istuda, sulgeda silmad ja lasta end selle muusika unenäolistesse maastikesse kanda.

Mirjam Tally - „Land of Tree Worshippers“

„Mirjam Tally „Land of Tree Worshippers“ viib meid muusikalisele matkale, kus puud saavad hääle ja loodus avaldab meile oma sügavaimad saladused. See muusika on nagu heliline armastuskiri looduse ilule ning puude erilisele tähendusele inimhingele. Mõelge sellele kui võimalusele kuulata metsa hingamist

Ester Mägi - „Vesper“
Ester Mägi „Vesper“ on samuti nagu vaikne jalutuskäik mõtete metsas. Tema muusika kõneleb delikaatselt ning rahustab meid oma õrnuse ja iluga. See on justkui muusikaline mõtisklus looduse ja inimhinge ühendusest. Tema muusika kuulates tunnete, kuidas mõtted rändavad ja hinge valdab vaikne rahu.

Ludwig van Beethoven - „Missa solemnis“

Ludwig van Beethoveni „Missa solemnis“ on tõeline hiilgus muusikas. See teos võtab meid kaasa võimsale muusikalisele rännakule, kus taevalikud helid ja inimhing saavad üheks. See muusika on nagu suur sõnum, mis kõneleb sellest, kui oluline on, et me kõik üksteist mõistaksime ja ühiste väärtuste nimel kokku hoiaksime. See on nagu muusikaline sild, mis ühendab meid kõiki, hoolimata sellest, kust me pärit oleme.

Jean Sibelius - „Sümfoonia nr 2“

Kui 2017. aastal kuulsin Sibeliuse „Sümfoonia nr 2“ esitust Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri poolt, oli see minu jaoks tõeline muusikaline elamus. See puudutas mind nii sügavalt, et raputas mind kuni sügavaima olemuseni. See oli justkui muusikaline ärkamine ja inspiratsioon, mis tõukas mind oma orkestriteose „Kadumispunkt nägemisväljal“ lõpetamiseni erilises nö loomingulises palavikus. Seega Sibeliuse „Sümfoonia nr 2“ on saanud minu jaoks sügavalt isiklikuks, kuna see oli alguspunktiks muusikalisele rännakule, mis jätkub tänaseni.

Gustav Mahler - „Adagietto“ sümfooniast nr 5

Gustav Mahleri „Adagietto“ on puudutav ja ilus teos, mis viib meid sügavate tunnete ja saladuste maailma. Muusika räägib armastuse ja elu sügavustest ning avab meie emotsionaalse maailma sügavaimad kihid.