Tallinna saabub üle tuhande külalise kogu maailmast, teiste seas Jos Stelling, Trine Dyrholm ja Dale Dickey.

Samal ajal leiavad aset PÖFFi alafestivalid Just Film ja PÖFF Shorts ning filmitööstusüritus Industry@Tallinn & Baltic Event.

Näha saab maailma kõige tuntumate festivalide auhinnatöid, sealhulgas Cannes´is Kuldse Palmioksa võitnud Justine Triet´ filmi „Langemise anatoomia“ ja Veneetsias Kuldlõvi võitnud Yorgos Lanthimose filmi „Vaesekesed“. Samuti on kavas sellised festivalimenukid nagu Aki Kaurismäe „Langenud lehed“, Wim Wendersi „Täiuslikud päevad“ või Woody Alleni „Puhas õnn“.

Fotod eilselt pressikonverentsilt:

Esimest korda Eestis on võimalik vaadata Rainer Sarneti kung fu-komöödiat „Nähtamatu võitlus“.

18 filmi PÖFFi kavast on esitatud mitteingliskeelse filmi Oscarile.

Festivali avafilm, Serbia režissööri Dragan Bjelogrlići põnevusdraama „Süsteemi valvurid“ juhatab ühtlasi sisse tänavuse külalismaa Serbia ja tema lähinaabrite Horvaatia, Sloveenia, Põhja-Makedoonia ja Montenegro esindusliku programmi, kus linastub 11 uuemat ja 9 vanemat filmi. Viimased on koondatud eriprogrammi „Jugoslaavia must laine“.

Esimest korda on kavas programm „Vana kuld. Klassika ärkab ellu“, kus linastuvad värskelt restaureeritud Eesti filmid „Jüri Rumm“, „Corrida“ ja „Varastatud kohtumine“.

Viiendat korda Euroopa Liidu nõukogu eesistujariigiks olevale Hispaaniale on pühendatud viis tähtfilmi, üks igast kümnendist, sealhulgas juba klassikalised Pedro Almodóvari „Naised närviataki äärel“ ja Alejandro Amenábari „Lõputöö“.

"Vaesekesed", režissöör Yorgos Lanthimos

PÖFFi keskkonnafilmide programmi, mida tänavu esitleb Euroopa roheline pealinn Tallinn, avab Joosep Matjuse ja Katri Rannastu lühifilm „Rohelisem Tallinn“.

Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programmi avafilm on Toomas Lepa „Paul Keres. Kuningas“.

Põhivõistlusprogrammi žüriisse kuuluvad Trine Dyrholm (Taani), John Altman (Suurbritannia), Hilmar Oddsson (Island), Inna Sahhakjan (Armeenia) ja Xie Fei (Hiina) ning debüütfilmide võistlusprogrammi žüriisse Nicolás Celis (Mehhiko), Diana Iljine (Saksamaa), Ron Fogel (Iisrael), Radhika Madan (India) ja Ran Huang (Hiina).

Võistlusprogrammi „Kriitikute valikud“ žüriis on Dina Iordanova (Suurbritannia), Bahman Tavoosi (Iraan) ja Jani Pösö (Soome), võistlusprogrammi „Põhjusega mässajad“ žüriis Jim Stark (USA), Mania Akbari (Iraan) ja Andrius Blaževičius (Leedu) ja Balti filmi võistlusprogrammi žüriis Eleonora Granata Jenkinson (USA), Leon Prudovsky (Iisrael) ja Ari Tan (USA).

Pimedate Ööde filmifestival leiab tänavu aset 3.–19. novembrini.