Mängu ainus värav sündis 64. minutil, mil Newcastle’i ääreründaja Anthony Gordon virutas palli ühelt meetrilt võrku. Tabamus küttis kirgi nii mängu ajal kui ka järel. VAR kontrollis neli minutit, kas värav on määrustepärane või mitte. Esmalt vaadati, kas eelnevas olukorras jäi pall väljakule, siis kontrolliti võimalikku viga ja suluseisu. Kõik otsused langetati Newcastle’i kasuks ja värav jäi kehtima.

„See ei tohiks nii olla,“ kurtis Arsenali peatreener Mikel Arteta pärast mängu Sky Sportsi otse-eetris. „Me ei väärinud kaotust. Kaotasime selgete eksimuste tõttu. See on piinlik ja häbiväärne. Täiesti piinlik, et see värav kehtima jäi. Ja me räägime, et Premier League on maailma parim. Olen siin olnud 20 aastat ja mul on häbi.“

„Raiskan oma aega. Me kõik raiskame aega. Ma ei taha, et mind ära kasutatakse,“ lisas ta.

Videot Gordoni väravast näeb SIIT (alates 1.25).

Arsenal on 11 mänguga kogunud 24 punkti, tabelis annab see Manchester City (27 punkti) ja Tottenhami (26) järel kolmanda koha. Manchester City võitis laupäeval kodus 6:1 Bournemouthi, Belgia koondislase Jeremy Doku arvele jäi üks tabamus ja koguni neli väravasöötu.