F-alagruppi kuulusid Dortmundi Borussia (Saksamaa), Prantsusmaa esiklubi Pariisi Saint-Germain, Inglismaa meeskond Newcastle United ja Itaalia tippklubi AC Milan. Viimase vooru eel oli edasipääs kindlustatud Dortmundil (viie vooru järel 10 p), teise koha pileti eest heitlesid kõik kolm ülejäänud klubi. PSG-l oli viimase vooru eel koos 7 punkti, Newcastle’il ja Milanil viis silma.

Surmagrupis kohtusid viimases voorus omavahel Dortmund - PSG ja Newcastle - Milan. Joelinton viis 33. minutil Unitedi juhtima ning Newcastle’i 1:0 eduseisus mindi ka vaheajale. Kuna Saksamaal oli seis vaheajaks 0:0 viigis, oli virtuaalselt teises kohas kinni Newcastle. PSG oli tolleks hetkeks grupis kolmas ja Milan neljas.

51. minutil viis Karim Adeyemi Dortmundi 1:0 juhtima, mis omakorda jättis PSG veel raskemasse seisu. Kõigest viis minutit hiljem viigistas 17-aastane Warren Zaire-Emery aga seisu, kuid see poleks veel prantslasi edasi viinud, sest Newcastle juhtis endiselt 1:0. PSG õnneks suutis Milan loetud minutid hiljem tänu Christian Pulisicile ka Newcastle’i vastu teha seisuks 1:1. See tähendas, et virtuaalselt oli teisel kohal taas Pariisi võistkond.

76. minutil sahistas võrku PSG esiründaja Kylian Mbappe, aga tema tabamus tühistati suluseisu tõttu. Kümmekond minutit hiljem pääses Milan 2:1 Newcastle’i vastu juhtima, Itaalia klubi eest sai jala valgeks Samuel Chukwueze. Milan tõusis sellega virtuaalselt PSG-ga ühele pulgale kaheksa punktiga, aga see itaallasi ei aidanud, sest omavahelistes mängudes olid prantslased paremad. Kusjuures mõlemad tiimid võitsid ühe mängu, aga PSG kasuks rääkis omavahelistes mängudes parem väravatevahe 4:2.

Lõpuks kummaski mängus rohkem väravaid ei löödud. Dortmund ja PSG leppisid 1:1 viiki, Milan sai Newcastle’ist jagu 2:1. Alagrupi võitis seega 11 punktiga Dortmund, PSG ja Milan lõpetasid kaheksa punktiga. Parem väravatevahe tähendas edu Pariisi klubile, Milani hooaeg jätkub Euroopa liigas. Vahepeal ise teisest kohast kinni hoidnud Newcastle’i jaoks sai eurohooaeg läbi.

Lisaks oli üks edasipääseja lahtine H-alagrupis, kui viimase vooru eel oli nii FC Portol kui Donetski Šahtaril kogutud üheksa punkti. Kaks klubi läksid kolmapäeval ka omavahel vastamisi. Portugali klubi tegi kodus sotid selgeks, alistades ukrainlased 5:3. Porto eest said jala valgeks Galeno (kaks), Mehdi Taremi, Pepe ja Fransisco Conceicao. Šahtari poolelt olid täpsed Danilo Sikan ja Eguinaldo, ühe omavärava lõi Porto poolkaitsja Stephen Eustaquio.

Varasemalt edasipääsu taganud Barcelona jäi viimases voorus üllatuslikult 2:3 alla Antwerpile. Belgia klubile tõi 3:2 võidu George Ilenikhena teise üleminuti tabamus. Vaatamata võidule pidi Antwerp leppima alagrupis viimase kohaga. Barcelona võitis H-grupi, Porto pääses teisena edasi ning Šahtari hooaeg jätkub Euroopa liigas.

G-alagrupis oli juba varasemalt koht 16 seas tagatud Manchester Cityl ja RB Leipzigil. City lõpetas põhiturniiri täiseduga, alistades viimases voorus võõrsil 3:2 Crvena zvezda. City viis avapoolajal juhtima Micah Hamilton. 62. minutil sai jala valgeks Oscar Bobb. Hwang In-Beom tegi võõrustajate poolt seisuks 1:2, aga Kalvin Phillips taastas 85. minutil külaliste kaheväravalise eduseisu. Serbia klubi teise värava sai esimesel lisaminutil kirja Aleksandar Katai.

12 punkti kogunud Leipzig alistas viimases voorus 2:1 Berni Young Boysi. Kõik väravad sündisid teise poolaja alguses. Benjamin Šeško aitas Leipzigi juhtima, Benjamin Henrichs viigistas mõni minut hiljem seisu. 56. minutil vormistas Emil Forsberg Leipzigi jaoks 2:1 võidu.

City ja Leipzigi hooaeg jätkub meistrite liigas, Young Boys võitleb edasi Euroopa liigas.

E-alagrupis heitlesid alagrupi võidu nimel Madridi Atletico ja Rooma Lazio. Atletico, kellel oleks esikohaks piisanud ka viigist, sai Itaalia klubist kodus jagu 2:0. Kuuendal minutil sahistas võrku Antoine Griezmann, 51. minutil vormistas lõppseisu Samuel Lino.

Kolmanda koha oli taganud Feyenoord, kes viimases voorus jäi võõrsil 1:2 alla Glasgow Celticule. Luis Palma väravast läksid võõrustajad 1:0 ette. 82. minutil viigistas Yankuba Minteh seisu, aga Gustaf Lagerbielke tabamus 91. minutil tagas Celticule alagrupis ainsa võidu.

Meistrite liiga 16 parema sekka jõudis lõpuks neli hispaania klubi (Madridi Real, Real Sociedad, Madridi Atletico, FC Barcelona), kaks inglismaa meeskonda (Manchester City, Londoni Arsenal), kolm saksamaa tiimi (Müncheni Bayern, Dortmundi Borussia, Leipzig), kolm itaalia võistkonad (Napoli, Milano Inter, Rooma Lazio), Portugali tiim Porto, Hollandi klubi PSV Eindhoven, prantslaste PSG ja taanlaste Kopenhaagen.

Kaheksandikfinaalide paarid loositakse 18. detsembril. Mängudega tehakse algust 13. veebruaril.