25-aastane Sabalenka kohtus Rod Laver Arenal toimunud poolfinaalis USA tennisetähe, 19-aastase Coco Gauffiga (WTA 4.). Sabalenka võitis matsi 7:6 (2), 6:4. Kohtumine kestis kokku tund ja 44 minutit.

Sabalenka pääses avasetti 5:2 juhtima, aga Gauff tuli raskest seisust välja ja võitis omakorda neli geimi järjest. 6:5 eduseisus asus ameeriklanna servima avaseti võidu nimel, aga Sabalenka murdis tagasi ja sett läks kiiresse lõppmängu. Nii nähti avasetis kahe peale kuut servimurret. Kiires lõppmängus pani Sabalenka paremuse maksma, võites selle 7:2.

Teine sett kulges võrdselt seisuni 4:4. Seejärel murdis Sabalenka vastase pallingu ning suutis otsustaval hetkel oma servi hoida. Teine sett seega tiitlikaitsjale 6:4.

Maailma teise reketi senine ainus üksikmängu suure slämmi võit pärineb just mulluselt Australian Openilt.

Teise finalisti selgitavad täna ukrainlanna Dajana Jastremska (WTA 93.) ja hiinlanna Qinwen Zheng (WTA 15.). Mõlema tennisisti jaoks on see karjääri esimene suure slämmi poolfinaal.