Sellest nädalast võib plaadipoodidest osta Phil Collinsi järjekorras kuuendat sooloalbumit “…Hits”. Sellele on üles rivistatud Collinsi eelnevate sooloalbumite hitiparemik, sealhulgas üldtuntud palad – “Another Day in Paradise”, “One More Night”, “I Wish It would Rain Down”, “In the Ait Tonight” jt. Nii nagu parimate hittide kogumikud on oodatud väärteksemplarid fännide muusikakogusse, sobib Phil Collinsi aastate hitiparemik kuulamiseks ka neile, kes muidu pisut monotoonsest artistist midagi pidada ei oska.

Ansamblist solistiks välja murdnud mees

Phil Collins on prestiiÏse muusikaajakirja Q augustinumbri andmetel neljandal kohal Paul McCartney, Elton Johni ja Mick Jaggeri järel Inglismaa kõige rikkamate staaride nimistus. Collins on briti edukamaid sooloartiste, keda tänavu uurimuste põhjal edestab vaid Elton John.

Kolm aastat tagasi lõi Phil Collins lahku ansamblist Genesis, mille trummar ja solist ta oli üle kahekümne aasta. Kogu au ja kuulsuse võlgneb Collins suurelt osalt just Genesisele, kus ta alustas muusikuteed aastal 1970. Pretsedendina on Phil Collins aga suutnud Genesise kõrvalt alustada ja käia sooloartisti rada sama edukalt kui ansambliliikmena, kui mitte edukamaltki. Collinsi viit sooloalbumit on maailmas kokku müüdud 80 miljonit koopiat.

Samas kui näiteks rollingute Mick Jaggeri sooloplaadid, mille tõukejõuks olid riiud bändikaaslase Keith Richardsiga, pole kunagi olnud nii edukad kui Rolling Stonesi loomingu tervik.

Ent sellest päevast, mil Genesise ja Phil Collinsi teed lõplikult lahku läksid, pole eriti hiilgavalt läinud ei Genesisel (kellel nüüd uus noor ja nägus solist Ray Wilson) ega vanal Collinsil endal.

Esimene sooloalbum, mis emabändi hõlma alt väljas, ilmus kaks aastat tagasi pealkirjaga “Dance Into the Light”. Collinsi kohta tavapäratult rohkete aafrikaseguste rütmidega vürtsitatud plaat on tema albumitest ainus, mis pole jõudnud briti edetabelite esiotsa. Nii näib, et soolokarjäärile pühendunud Collins otsustas karjääri turgutamiseks ja päris uue lehe keeramiseks publikule meelde tuletada oma vanu häid aegu ja koguda kokku endiste aegade säravamad pärlid.

Üllatuspartner Babyface

Kogumikalbumile “…Hits ” on valitud kümme laulu ebakorrapärases järjekorras Collinsi eelnevatelt albumitelt. Ülejäänud palad “Two Hearts” ja “A Groovy Kind of Love” pärinevad mängufilmist “Buster”, kus ka Collins ise kaasa mängis. “Separate Lives” pärineb filmist “Valged ööd” ja “Against All Odds” on samanimelisest filmist.

Ka on plaadil stuudioalbumitelt välja jäänud neljateistkümne aasta tagune menulugu “Easy Lover”. “True Colors” on Collinsi puhul kummalise koostööpartneriga Babyface kahasse spetsiaalselt käesoleva plaadi jaoks lindistatud sensuaalne lembelaul.