Kohtumise otsustav spurt toimus teise poolaja keskel. Tagaajaja osas olnud Nybit viigistas Valmo Kriisa kaugviskest 47:47 ja kohe viis Valdo Lips vabavisetest meeskonna ette 49:47. Siis läks tartlaste peatreener Teet Laur närvi, kui kohtunik Ants Eek nägi Toomas Kandimaa poolt kiirrünnakul küljejoonele astumist. Laur arvas teisiti ja sai vaidlemise eest tehnilise vea. Nybiti spurt kestis seisuni 57:47 ja mäng oligi tehtud. Tartu suutis teise poolaja 15 minutiga visata vaid 11 punkti.

Teet Laur sarjas kohtunikke

Lauri hinnangul lasid kohtunikud mängu käest. "Mulle ei meeldi põhjuste otsimine, kuid ausalt öeldes polnud me selliseks vilepartiiks valmis. Nybitil lubati kaitses tegutseda vea piiril. Ainus võimalus olnuks sama mõõduga vastata, aga ei suutnud enam ümber orienteeruda," pahandas Laur.

Ometi algas kohtumine tartlaste jaoks paljulubavalt. Toomas Liivaku ja Kandimaa korvidest juhtisid külalised 3. minutil 8:2. Nybiti üks võtmemängijaid Valmo Kriisa ei suutnud esimesel poolajal kuidagi mängu sisse elada, lausa kahvatult tegutses Mican Edwards. Midagi ei aidanud ka viskekahur Indrek Varblase platsiletoomine -- Tartu edu suurenes 16. minutiks 30:18-le.

Seejärel tabas Deltat hetkeline mõõn ja Nybit tuli kohe lähemale -- 30:25. Vaid Marti Lasna kaks tabavat kolmepunktiviset võimaldasid Tartul poolajale minna 36:31 eduseisus.

Hiljem tunnistas Laur, et esimene mõõn omas samuti suurt tähtsust. "Meie tagamängijad ei suutnud maa-ala kaitset lahti harutada. Võinuksime vaheajale minna kümnepunktilises eduseisus," ütles Laur.

Teisel poolaja algul leidsid end Nybiti tagamängijad Kriisa ja Valdo Lips, paar olulist korvi viskas Varblane. Samal ajal jäi Delta liider Tanel Tein tihti Nybiti kaitsesse kinni ja Laur pidi ebaõnnestunult tegutsenud ääremängija pingile kutsuma. Nybit oligi teinud eeltöö otsustavaks spurdiks.

"Esimene poolaeg oli mitterahuldav, teine hea," hindas meeskonda Nybiti teine treener Priit Teniste. Võiduga astus Nybit suure sammu põhiturniiri teise koha suunas, sest tartlasi edestatakse nüüd kahe võiduga.

Statistikas torkas silma esmajoones mõlema meeskonna vilets visketabavus: Nybitil 43 ja Deltal 40 protsenti. Nybit patustas koguni 10 valesööduga, kuid jäi peale lauas 33:28. Võitjate kasuks viskas Lips 17 ja Varblane 16, kaotajaist Lasn 18 ja Kandimaa 12 punkti.

Ehitustööriistal punktiarve avamata

Kolmes esimeses ringis kahvatult mänginud Tallinna Ülikoolid/A. Le Coq jääb Deltast maha vaid ühe võidu võrra. Eile alistas A. Le Coq Keilas sealse Puuviljaparadiisi 87:74.

Esimest võidupunkti üritas eile kirja saada Ehitustööriist, kuid kohtumises Jüri Basketiga jäi noortel särtsust puudu. Kui Jüri spurtis teise poolaja algul seisult 37:34 ette 50:40, jäigi 8-12-punktiline vahe püsima. Jüri viis kohtumise rahulikult 76:69 võiduni.

Korvpall

EESTI MEESTE MEISTRILIIGA

27. voor, 21. märts

Tallinna Kalev – Tallinna Ülikoolid-A. Le Coq 81:90 (33:47)

Kalev. Visked: 2p 39/18, 3p 22/8, vv 26/21. Punktid: Noormets 25, Kuusmaa 20, Kullamäe 17, Pärn 8, Ruut 5, Ärmpalu 4, Konontshuk 2, Varrak ja Lamp 0. Lauapallid: 37 (Noormets 12, Kuusmaa 8, Ärmpalu 7, Pärn 6). Res. söödud: 11 (Kuusmaa 7). Vaheltlõiked: 3. Blokid: 1. Pallikaotused: 15.

A. Le Coq. Visked: 2p 54/24, 3p 17/10, vv 14/12. Punktid: Pehka 27, Rumma 17, Metstak 12, Tenno 11, Suurorg 7, Heinaru ja Kivinukk 6, Songe 4. Lauapallid: 35 (Rumma 9, Pehka 6). Res. söödud: 17 (Pehka 7, Heinaru 4, Tenno 3). Vaheltlõiked: 6. Blokid: 1. Pallikaotused: 7.

Tartu Ülikool–Delta – Jüri Basket 90:71 (47:36)

Delta. Visked: 2p 48/31, 3p 15/6, vv 15/10. Punktid: Lasn 20, Kandimaa 16, J. Liivak 15, Visnapuu 12, Kikerpill 8, Tein ja Vares 7, Renter 5, Reinkort ja Kaljula 0. Lauapallid: 36 (Lasn 10, Renter 6). Res. söödud: 25 (J. Liivak 12, Tein 7). Vaheltlõiked: 10. Blokid: 2. Pallikaotused: 19 (J. Liivak 7, Kikerpill 3).

Jüri. Visked: 2p 62/25, 3p 6/2, vv 23/15. Punktid: Mikalajunas 19, Shein 17, Küttis 11, Reinbok 7, Avdejev 6, Rattur ja Püvi 4, Tuisk 3, Laurits 0. Lauapallid: 32 (Mikalajunas 10). Res. söödud: 22 (Mikalajunas 5, Küttis ja Shein 4, Püvi 3). Vaheltlõiked: 9 (Shein 6). Blokid: 1. Pallikaotused: 17 (Shein 4, Püvi ja Mikalajunas 3).

Ehitustööriist – Keila Puuviljaparadiis 83:86 (44:48)

Ehitustööriist. Visked: 2p 60/29, 3p 14/4, vv 18/13. Punktid: Parve 20, Reinumäe 17, Uuehendrik, Puusild ja Silland 8, Uibokant 7, Telgma 6, E. Dorbek 4, K. Dorbek ja Lepajõe 2, Vanaselja 1. Lauapallid: 40 (Reinumäe 9, Silland 7). Res. söödud: 9. Vaheltlõiked: 7 (Telgma 3). Blokid: 1. Pallikaotused: 6.

Keila. Visked: 2p 43/23, 3p 18/9, vv 32/13. Punktid: Moore 29, Pihela 19, Nurja 12, Seil 10, Telgma 8, Kesküla 5, Tibar 3, Eiskop ja Kiili 0. Lauapallid: 42 (Moore 18, Kesküla ja Pihela 6). Res. söödud: 11 (Seil 6, Telgma 3). Vaheltlõiked: 4. Blokid: 2 (Moore 2). Pallikaotused: 14 (Seil 7).