Flora lõi mängu esimese ja viimase värava, kuid esimese veerandtunni järel tekkinud kaos kaitseliinis ja mõned inidividuaalsed eksimused tasusid ennast kolme sisselastud palliga.

Üks rõõmustav fakt: Maarjamäe staadion jäi eile jalgpallisõpradele selgelt kitsaks, sest keskset mängu oli jälgimas üle 1100 piletiga pealtvaataja.

Kaks penaltit 10 minuti jooksul

Pärast luuravat algust jõudis Flora tänu Levadia vv Sergei Pareiko veale 1:0 juhtima. 15. minutil jooksis Pareiko vastu karistusalasse läkitatud pallile, kuid selle asemel, et nahkkera käega minema lüüa, kahmas ta hoopis Flora ründaja Joel Lindpere jalast. Tulemuseks oli penalti, mille kindlalt realiseeris Erko Saviauk.

Nüüd pidanuks Florale julgust lisanduma, ent läks vastupidi: hoopis Levadia haaras kohe pärast kaotusseisu jäämist initsiatiivi. Siiski oli Floral veel üks võimalus, kui Aleksandr Saharovi suurepärase kannasöödu järel Lindpere napilt mööda lõi.

Kuid 21. minutil ei saanud floralased palli kuidagi karistusalast välja ning tagatipuks eksis ka vv Toomas Tohver, kui lasi Sergei Bragini mitte kuigi tugeva löögi jala alt läbi -- 1:1. Kaks minutit hiljem jäi Mati Pari Vitali Leitani takistamisel pisut hiljaks ja murdis Levadia ründaja karistusalas maha. Taas penalti, seekord Flora väravasse. Konstantin Kolbassenko täpne löök ei andnud Tohverile mingeid võimalusi.

Levadia kontrollis mängu vaheajani. Lahtised pallid langesid enamasti kogenuma meeskonna saagiks, keskväljal valitsesid Levadia mehed. Kui Flora tsenderdused noppis väga kindlalt Levadia keskkaitsja Igor Prins, siis vastupidises olukorras läksid noored floralased ähmi täis.

Levadia 3:1 edu poolaja viimasel minutil tuligi kaose tõttu -- külalismeeskond sai kolm korda järjest karistusalast peale lüüa. Lõpuks ei päästnud isegi Tohveri hea reaktsioon: Andrei Krõlovi löögist lipsas pall Flora väravavahi käe kaudu ikkagi võrku.

Levadia loovutas initsiatiivi

Teisel poolajal oli Levadial rohkem väravavõimalusi, ometi suutis ainsa värava lüüa Flora. Käiku läks valem: kui ei löö ise, lüüakse sulle. Krõlov, Leitan ja Kolbassenko lõid napilt väravast mööda, mõnel juhul tundus, et Levadia kombineeris üle: löömise asemel otsustati veel sööt anda. Kuid 83. minutil teenis Flora umbes 18 meetri kauguselt karistuslöögi ja Meelis Rooba keerutas palli väravanurka seisuks 2:3.

Viimasel seitsmel minutil oli pall põhiliselt Levadia väljakupoolel, kuid ohtliku pealelöögini Flora enam ei jõudnud. "Arvasin, et kohe-kohe lööme neljanda värava, kuid lõpuks lasime hoopis ise sisse," polnud Levadia peatreener Sergei Ratnikov kohtumise lõpuga rahul. "Teist mängu järjest andsime viimasel kahekümnel minutil initsiatiivi käest, sama juhtus ka eelmises voorus TVMK-ga."

Ratnikovile meeldis floralaste võitlustahe, kuid kokkuvõttes pidas ta Levadia võitu teenituks. "Olime tehniliselt vastastest üle, kontrollisime keskvälja kindlalt, Prins tegutses kaitses laitmatult. Ka rünnak kulges korralikult, ehkki tundsime vigastatud Toomas Krõmist puudust. Krõmi agressiivsus sunnib vastaseid eksima," rääkis Ratnikov.

Flora peatreener Tarmo Rüütli tunnistas, et poisid tundsid esimesel poolajal aukartust Levadia ees ning tunda andis ninaluu murdnud Andrei Stepanovi puudumine keskkaitses. "Värava toonud olukordades puudus julgestus. Kui üks mees võitles lõpuni, ei läinud teine talle appi ja vastupidi," kurtis Rüütli.

Küsimusele, kas praegust mängijate valikut arvestades peaks Levadia olema Floraga võrreldes soosik, vastas Rüütli jaatavalt. "Levadiale annavad eelise enesekindlus ja kogemused. Ainult füüsilise ettevalmistusega võib neil probleeme tekkida."