Tänavuse festivali peateemasid (naxi varajane kultuur ja muusika ning antiik-kreeka kultuur) esindavad Lijiang Naxi Peoples Ancient Music Performing Group (Hiina) ja antiik-kreeka muusika ansambel Schola Cantorum Basiliensis (veits) Conrad Steinmanni juhtimisel.

Naxi varajase muusika ansambel Lijiang Naxi Peoples Ancient Music Performing Group tegutseb Dayan Naxi Varajase Muusika Instituudi juures, mis uurib väikese Lõuna-Hiina rahva, naxide varajast muusikat. Naxi varajane muusika on haruldane seetõttu, et seal on säilinud kolm Hiina traditsioonilise muusika neljast z anrist; varajase muusika seisukohalt on aga erakordselt huvitav jälgida, mis on toimunud muusikakultuuris ühel ja samal ajal eri maailmanurkades (ansambli huviorbiidis on muusika u 8.-14. sajandist, ajast, mida Euroopas nimetatakse keskajaks). Tartusse saabub ka instituudi ja ansambli juht prof. Xuan Ke.

Schola Cantorum Basiliensise õppejõud Conrad Steinmann on üks väheseid spetsialiste, kellel on lisaks teadustööle ka märkimisväärse osa antiik-kreeka pillide rekonstrueerimisel ja selle muusika esitamisel.

Taani keskaja muusika ansambel ALBA on Tartu festivali külaline juba mitmendat korda. Selle aasta kavas on saksa kuulsa rüütlilauliku Meister Rumelanti laulud, mis tõestavad huvitavaid seoseid Taani kuninga õukonnaga. Muusikud on olnud läbi aegade rändav ühiskonnaklass ja küllap ei käinud nad ka Eesti alast kauge kaarega mööda. Teist korda on festivali külaliseks ansambel Laterna Magica (Venemaa), kes võlus möödunud aastal Tartu publikut oma elava ja vahetu musitseerimisega, sel aastal on nende kavas prantsuse keskaegsed laulud ja pillilood.

Tänavu ei ole festivali peaesinejate hulgas eesti ansambleid, kellest aga nii mõnedki on esinenud Toomkontsertide sarjas. Sari sai alguse 2000. aasta jaanuaris ja selle peaeesmärke on Toomkiriku varemete konserveerimise toetamine ning Tartu Vanamuusika Festivali kontsertide korraldamine aasta ringi.

Tartu Vanamuusika Festival on olnud algusest peale interdistsiplinaarne, kuid mitte igal aastal pole olnud võimalik võtta festivali kavva ajaloolisi teatrietendusi. Sel aastal on festivalil oodata koguni kaht uuslavastust: Gandersheimi Hrotsviti Aabraham ja Aristophanese Linnud moodustavad festivalile sümboolse raami. Aristophanese komöödia pärineb antiik-kreeka kultuuri hiilgeajast 5. sajandil eKr. Järgmistel sajanditel hääbus teatrikunst järk-järgult, kuni kirik 5. sajandil pKr teatri üldse keelustas. Pärast seda on Gandersheimi Hrotsvit üks esimesi autoreid, kes on püüdnud antiikautorite kõrgetasemelisest ja kütkestavast stiilist inspireerituna neid jäljendada kristliku sisu kaudu. See on ilmekas näide, kuidas antiik on eri kujul ja aegadel mõjutanud hilisemat euroopa kultuuri.

Festivalil toimuvad ka loengud ja meistriklassid ning on avatud Festivali Kohvik Tartu Ülikooli vanas kohvikus, kahel korral võib kaasa elada kesköistele tähetornikontsertidele, samuti toimub traditsiooniks kujunenud ühine muusikaring festivali lõpubanketil.