Olev Oja

••Silmapaistvad saavutused Eesti koorijuhtide kasvatamisel ja aktiivne ühiskondlik tegevus Eesti koorimuusika arendamisel

Näitekunst

Mari-Liis Küla, Liina Pihlak, Aime Unt, Liina Unt, Mari Tuuling ja Andres Tali

••Eesti teatrikunstnike eri põlvkondade loomingu talletamise ja väärtustamise eest kaheköitelises “Kunstnikuraamatus”

Kirjandus

Paul-Eerik Rummo

••Raamatu “Kogutud luule” eest

Helikunst

Eino Tamberg

••Mitme põlvkonna kompositsioonitudengite õpetamise ja väärika panuse eest Eesti helikunsti

Kehakultuur ja sport

Jaan Tults

••Panuse eest Eesti sõudmisse

Kujutav ja rakenduskunst

Tarmo Luisk

••Disainiloomingu ja isikunäituse eest tarbekunsti- ja disainimuuseumis

Arhitektuur

Pekka Vapaavuori

••Kunstimuuseumi uus hoone KUMU - muuseumiarhitektuuri kaasaegne lahendus, mis respekteerib miljööd ja tõstab detailikäsitluse uuele tasemele

Audiovisuaalne kunst

Hardi Volmer, Arko Okk, Toomas Kall

••Aasta film “Pärnograafia”

Lisaks sellele annab iga sihtkapital välja oma aastapreemiad. Need on:

Helikunsti sihtkapitali aastapreemia

••Tõnis Kaumann - ooper “Mina Napoleon” - 50 000 krooni

••Irina Zahharenkova - edukas esinemine rahvusvahelistel konkurssidel - 50 000 kr

••Alo Põldmäe - pedagoogiline tegevus ja panus muusikaajaloo uurimisse - 50 000 kr

••Riina Roose, Jaak Jürisson - kontsertetendus “Eesti teatri laulud” - 50 000 kr

••Vardo Rumessen - Eduard Tubina festivali korraldamine ja raamatu koostamine - 50 000 kr

••Ingrid Kõrvits - panus lastekooride arengusse - 50 000 kr

••Olari Elts, Madis Kolk, Erkki-Sven Tüür, Tiiu Valper - NYYD festivalide korraldamine - 50 000 kr

••Villu Veski - aktiivne muusikaline tegevus - 50 000 kr

••Immo Mihkelson - raadiosarja “Arvo Pärt 70” eest - 50 000

Audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemia

••Ivar Heinmaa - missiooniauhind - 30 000 kr

••Ove Musting - aasta mängufilm “Vanameeste paradiis” - 50 000 kr

••Jaan Ruus - elutööpreemia - 50 000 kr

••Taivo Tenso - väljapaistev taustajõud - 20 000 kr

••Tanel Toom - noore filmitegija auhind - 10 000 kr

••Riho Unt - aasta animafilm “Vennad Karusüdamed” - 20 000 kr

••Rene Vilbre - aasta tegusaim filmimees - 20 000 kr

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia

••Jaak Vettik - Rakvere spordielu korraldamine - 25 000 kr

••Anna Levandi - Eesti iluuisutamise taassünnile kaasaaitamine - 25 000 kr

••Riho Räim - Saaremaa velotuuri eestvedamine - 25 000 kr

••Gunnar Hololei - legendaarne spordireporter - 25 000 kr

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia

••Anders Härm - kuraatoritöö - 40 000 kr

••Karin Laansoo - raamatu “22+ Noored eesti kunstnikud” koostamine - 40 000 kr

••Arne Maasik - arhitektuurifoto- looming - 40 000 kr

••Kaido Ole - isikunäitus “Speed” Hobusepea galeriis - 40 000 kr

••Andres Amos - Kunstimuuseumi näituste ja Veneetsia biennaali Eesti ekspositsiooni tehnilised lahendused - 20 000 kr

Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia

••Seto leelokoor Tsibihärblaseq - 20-aastane tegevus seto omakultuuri hoidmisel - 40 000 kr

••Ingrid Rüütel – tegevus folklooriliikumises - 40 000 kr

••Piret Päär - rahvajuttude inglise keelde mugandamine - 40 000 kr

••Vilde Teater - jätkusuutlik teatritegevus - 40 000 kr

••Aarne Saluveer - panus koorimuusikasse - 30 000 kr

••Jüri Rent - panus Eesti meestelaulu arendamisse - 30 000 kr

••Harry Illak – puhkpilliorkestrite juhtimine - 30 000 kr

••Aavo Ots - Kagu-Eesti muusikaelu arendamine - 30 000 kr

••Ülle Podekrat - pärimuspõhise muusikaõpetuse süsteemi loomine - 30 000 kr

••Jaanus Randma – Eesti-Soome ühistantsupidu - 30 000 kr

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia

••Alver Trummal Arhitektid OÜ - City Plaza Tallinnas - 3x30 000 kr

••Andres Siim ja Juta Lember - Jõelähtme golfiklubi - 2x30 000 kr

••Teddy Böckler - raamatu “Tallinna Raekoda. Uurimine ja restaureerimine 1952-2004” eest - 40 000 kr

••Karin Hallas-Murula - raamatud “Suurlinn Tallinn” ja “Eesti-Soome: sajand arhitektuurisuhteid” - 40 000 kr

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid