Film “Imedele pühendatud” räägib Mehhiko ikoonmaalide ex voto’de traditsioonist. Ex voto on väike plekkalusele loodud maal, mis meenutab imesid, mis olevat juhtunud siis, kui inimene palvetas Neitsi Maarja või oma kaitsepühaku poole. Kui selle tulemusel leidis aset jumalik sekkumine, lasi palvetaja kunstnikul teha sündmust illustreeriva maali. Filmi peategelane on maalikunstnik Alfredo Vilchis, kes on üks väheseid sel moel endale elatist teenivaid ex voto kunstnikke. Vilchis on pühendanud oma elu ex voto’de loomisele ning nii on temast saanud teda ümbritseva maailma kroonik.

Juulis näidatakse Kumu dokumentaali raames Tartu Maailmafilmi festivali filmivalikut. Järgmisel kolmapäeval näidatakse iraanlase Abbas Yousefpouri filmi “13 aastat hiljem: tagasi Iraanis” ning rootslase Erik Strömdahli filmi “Revolutsioonis sündinud”.

Filmi “Imedele pühendatu” näidatakse kolmapäeval Kumu kunstimuuseumi auditooriumis. Kommenteerib isa Miguel Angel Arata Rosenthal. Filmil on ingliskeelsed subtiitrid. Seanss on tasuta ja algab kell 18.00.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid