Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on Lindaliini ASi puhul tegemist usaldusväärse partneriga, vahendab linna pressiteenistus.

"Arvestasime sellega, et Lindaliini aktsiaseltsil on pikaajaline kogemus ja hea maine äriettevõttena ning tal on olemas vajalik infrastruktuur, tööjõud ja ka rahalised vahendid, et tagada Aegna teenindamine sel suvel veelgi edukamalt," sõnas Mutli.

Transpordiamet saatis suurematele laevafirmadele (Lindaliini aktsiaselts, Aktsiaselts Tallink Grupp ja aktsiaselts Saaremaa Laevakompanii) pakkumise selle aasta suvel Tallinn-Aegna-Tallinn avalikul liiniveol osalemise kohta. Pakkumise võttis vastu Lindaliini AS, kellest saab ka laevaliini operaator sellel suvel.

"Varem Pirita jõelt väljunud laev hakkab stardib nüüd hoopis linnahalli juurest, mis teeb lihtsamaks huviliste pääsemise laevale ning sõidu Aegna saarele," lisas Mutli.

Praegu on planeerinud laevareiside perioodiks 31. mai kuni 26. oktoober. Selle aja jooksul peaks laev tegema 270 reisi, kusjuures tööpäeviti ja pühapäeviti tehakse 2 reisi, laupäeviti 3 reisi.

Sõidugraafikud pannakse üles Tallinna linna ja ka AS Lindaliini koduleheküljele.

Täispilet (edasi-tagasi) Aegnale maksab 95 krooni, ühe suuna pilet 65 krooni, sooduspilet õpilasele, pensionärile ja represeeritule ja temaga võrsustatud isikule: edasi-tagasi 60 krooni, ühe suuna pilet 35 krooni.

Tasuta saavad sõita eelkooliealised lapsed, puudega lapsed ja nende saatjad, sügava puudega 16-aastane ja vanem isik ning tema saatja ja samuti ka sügava või raske nägemispuudega isik ja tema saatja.

Aegna saarele paigaldatakse enne suve algust lisaks 4 turismikaarti ja 18 suunaviita ning ka 4 kuivkäimlat, et külastajate viibimine saarel võimalikult mugavaks teha.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid