Valimiskomisjoni esimehe Heiki Sibula sõnul näitab sedavõrd väike kehtetute sedelite arv Eesti valijate tarkust. „Et kehtetuid sedeleid on üle 2100, mis on Euroopa keskmisest palju parem näitab, et meil osatakse sedelit täita. Muudest märkimisväärsetest rikkumistest pole kuulda olnud, pisitähelepanekuid on alati ja kõigil valimistel,” rääkis Sibul.

Mille vastu üle kahe tuhande valija hääletusel eksis, selgub paari päeva jooksul, mil valimiskomisjon saab kokkuvõtted praegu sedeleid kontrollivatelt maakonnakomisjonidelt.

Sibul jäi valimistulemuste kindlakstegemise ja häälte lugemisega igati rahule. „Jaoskonnakomisjonid lõpetasid häälte lugemise kella üheks öösel. Tavaliselt loeb 627-st jaoskonnast 5-6 jaoskonda hääli ikka viie-kuueni hommikul, seekord jõudsid kõik kella üheks.”

Samas jättis Sibula hinnangul tõsiselt soovida valimistulemuste avalikustamine.

„Infosüsteemide, nii veebilehe kui ka jaoskondade infosüsteemide koostöö ei toiminud ja avaldus lõpuks selles, et veeb kukkus 22.30 maha ja seega ei täitnud oma eesmärki üldse,” tõdes Sibul. „Vead, mis öösel ilmnesid, on pigem programmeerimisvead, mida ei osanud ette näha. Laias laastus on vead selgeks tehtud ning seisab ees tõsisem jutuajamine meie partneritega, kes meile teenust pakkusid.”

Kas nende partneritega ka koostööd jätkatakse, on Sibula sõnul veel vara öelda, otsused tehakse pärast läbirääkimisi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid