President andis auraha 99 inimesele
Riigivapi III klass
Jürgen Ligi – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, rahandusminister
Ivari Padar – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, rahandusminister aastatel 2007–2009
Riigivapi IV klass
Heli Susi – vabadusvõitleja, pedagoog
Riigivapi V klass
Olev-Kõu Pärn – vabadusvõitleja
Heiti Tõnisson – vabadusvõitleja
Valgetähe III klass
Rein Minka – panganduse edendaja
Nikolai Novosjolov – vehkleja, maailmameister
Enn Pant – ettevõtja
Leo Rohlin – keraamik, Eesti kunstiakadeemia emeriitprofessor
Peep Sürje – tehnikateadlane, Tallinna tehnikaülikooli professor
Uno Uiga – koorilaulu edendaja, dirigent
Tea Varrak – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja
Margarita Voites – ooperilaulja
Valgetähe IV klass
Irina Belobrovtseva – kirjandusteadlane, Tallinna ülikooli professor
Kristjan Haller – füüsik, Tartu ülikooli teadusprorektor
Indrek Hirv – luuletaja
Jüri Järs – raamatukogunduse arendaja
Ülle Kaljuste – näitleja
Guido Kangur – näitleja
Vladimir-Georg Karassev-Orgusaar – publitsist, filmilooja
Avo Keerend – graafik
Birute Klaas – keeleteadlane, Tartu ülikooli professor
Helgi Klein – koolijuht, puuetega laste abistaja
Agu Leivits – loodushoidja
Kadri Maasik – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, riigiametnik
Mare Mikof – skulptor
Mart Orav – kultuuriuurija, toimetaja
Meelis Pai – kultuurielu edendaja
Jaak Panksepp – neuroteadlane
Rolf Kristian Relander – ettevõtja
Viive-Riina Ruus – pedagoogikateadlane
Joel Sang – luuletaja, kirjanduskriitik
Peeter Seestrand – Eesti ja
Euroopa Liidu suhete edendaja, riigiametnik
Jelena Skulskaja – kirjanik ja ajakirjanik
Anne Sulling – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, riigiametnik
Leila Säälik – näitleja
Aivar Tommingas – näitleja
Peeter Torop – kirjandusteadlane ja semiootik
Maruta Varrak – kultuuripärandi talletaja
Valgetähe V klass
Slawomira Borowska-Peterson – Eesti-Poola kultuurisuhete edendaja
Igor Ellisson – kohaliku elu edendaja
Olaf Esna – kohaliku elu edendaja Pärnumaal
Viiu Fjodorova – eestluse hoidja Venemaal
Erik Gamzejev – ajakirjanik
Lia Kaljuste – laste- ja noortetöö korraldaja
Vladislav Koržets – kirjanik ja ajakirjanik, loodushoiu populariseerija
Ilmar Kõverik – kultuurielu edendaja Valgamaal
Virve-Elfriide Köster – rahvalaulik
Olev Lõndso – vastupanuvõitleja, arst
Tiit Mesila – loodushariduse edendaja
Juri Mihhaljov – lavastaja, kultuurielu edendaja
Immo Mihkelson – muusikaajakirjanik
Mati Nurm – põllumajanduse edendaja
Erik Peterson – riigiametnik
Kajar Pruul – kirjandusteadlane ja tõlkija
Martin Reim – jalgpallur, treener
Malle Reimann – õpetaja, hariduselu edendaja
Arvo Tinni – eestluse hoidja
Austraalias
Ivi Tivik – muusikapedagoog
Heldur Vaabel – muusikapedagoog, dirigent
Aarne Vaik – külaelu edendaja ja ajaloo talletaja
Viktor Viktorov – korvpallur, Tallinna tehnikaülikooli õppejõud
Eesti Punase Risti III klass
Tiit Meren – kirurg
Anu Raisma – tervishoiuekspert
Risto Juhana Rintala – kirurg, Eesti lastekirurgide koolitaja, Soome
Eesti Punase Risti IV klass
Jarno Habicht – tervishoiu edendaja
Viiu Orgmets – laste hoolekande edendaja
Eesti Punase Risti V klass
Eevi Friedrichs – vabadusvõitleja
Laine Rande – vereandja
Anu Vainola – vereandja
Kotkaristi I klass
Egon Ramms – Eesti-NATO koostöö arendaja, Saksamaa
Kotkaristi III klass
Witold Marian Kudryk – Eesti-NATO koostöö arendaja, kolonel, Poola
Kotkaristi IV klass
Alo Kirsimäe – politseiametnik
Adam Pawel Rzeczkowski – Eesti-NATO koostöö arendaja, kaptenmajor, Poola
Kotkaristi V klass
Martin Arpo – kaitsepolitseiametnik
Aivo Pinte – piirivalveametnik
Marlen Piskunov – kaitsepolitseiametnik
Kalmer Viska – politseiametnik
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Andri Harkmann – kaitseväelane, staabiveebel
Üllar Käggo – kaitseväelane, veebel
Karol Treial – kaitseväelane, veebel
Kotkaristi kuldrist
Gunnar Metsma – vabadusvõitleja
Leopold Viirpalu – vabadusvõitleja
Maarjamaa Risti II klass
Joaquín Almunia Amann – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Hispaania
Olli Ilmari Rehn – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Soome
Aivis Ronis – Eesti-Läti suhete edendaja
Maarjamaa Risti III klass
Mehmet Mehdi Eker – Eesti-Türgi suhete edendaja, Türgi põllumajandus- ja maaelu minister
Michael Turner Evanoff – Eesti-NATO suhete edendaja, Ameerika Ühendriigid
André Glucksmann – filosoof, Prantsusmaa
Markku Matti Laukkanen – Eesti-Soome suhete edendaja, Soome parlamendi liige
Viktoras Petkus – Balti riikide iseseisvuse eest seisja, Leedu
Robert Keith Rae – Euroopa kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeva algataja, Kanada
Maarjamaa Risti IV klass
Riho Grünthal – Eesti-Soome teadussuhete edendaja, Helsingi ülikooli professor
Hartmut Lübbert – õigusteadlane, Eesti juristide ja germanistide õpingute toetaja, Saksamaa
Vadim Makšejev – kirjanik, massirepressioonide ohvrite mälestuse talletaja, Venemaa
Jean Pascal Damien Marie Ollivry – Eesti-Prantsuse suhete edendaja, tõlkija, Prantsusmaa
Timo Pesonen – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Soome
Gerassimos Thomas – Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Kreeka
Maarjamaa Risti V klass
Risto Juvonen – Eesti rahvusvahelistele kultuurisidemetele kaasaaitaja, Soome