Esmaspäeva pärastlõunal veetis seal raamatuga aega objekt nr 2011, kirjanike liidu juht Karl Martin Sinijärv (pildil). Iga kultuuriinimene on vaatamiseks väljas tund aega; 20. märtsini avatud objekt jääb inimtühjaks vaid ööseks.

„Objekt nr. 2011” korraldajad ja läbiviijad on MTÜ Siseilm ja Allianss Arhitektid. Nende organisatsioonide taga seisavad Mart Koldits, Kaarel Oja, Iir Hermeliin, Indrek Tiigi, Kadri Tamre, Kadri Tikerpuu ja Sirli Bergström.

Otseülekande Elioni DigiTV-s ja internetis korraldab Elion.

Inspiratsiooni installatsiooni sünniks on lisaks MTÜ-ga Siseilm seotud isikute mõtetele eesti kultuurist andnud ka hiljuti ootamatult Prantsusmaa riikliku audiovisuaalkunsti instituudi arhiivist leitud ilmselt ühe legendaarsema kultuurisiksuse Arthur Valdese Pariisis erakogunemisel peetud ettekanne eesti kultuuri põhiprobleemist. Ettekande salvestise heliribalt on kuuldav:

„Ehk küll Eesti suvi on pilkamalt lühike, on vähemalt meie talv pilkamalt pime ja pikk. Ei sooja, ei mitte valgustki. Ei heinamaad ega päikesepaistet. Lihtne on sestap ka eesti kultuuri põhiprobleem – külm on. Tehke vaid imet, saagu talvest suvi, hetkekski, ja te näete kõiki neid inimesi, kunstnikke, kuidas nad õitsevad sel igaval liival.” (Arthur Valdes, Pariisis varajastel 1930-ndatel).