Maovähendusoperatsioonide arv on aastatega plahvatuslikult kasvanud ja üha rohkem on neid, kes seda trennile ja dieedile eelistavad. Arstid muretsevad aga, et patsiendid pole arvestanud sellega, et iga operatsioon võib lõppeda õnnetult tüsistuste või isegi surmaga ning paljusid sooviavaldajaid nad operatsioonilauale ei lase.

„Enamik neist on noored. Näiteks, kelle puhul on näha, et pole olnud tõsiseid katseid kaalu langetada või on rasvumine kestnud lühikest aega,” tõi doktor Ilmar Kaur Põhja-Eesti regionaalhaiglast näiteid patsientide kohta. Osa tuleb operatsioonile ka kellegi teise soovitusel ega tea operatsiooniga kaasnevaid kohustusi ega võimalikke tüsistusi. Vähese motivatsiooniga patsientide puhul on paranemine raskem, kuna nad pole arvestanud, et operatsioon ise kõhnaks ei tee.

Pole trenni aseaine

Kõikidest soovijatest, kes Ilmar Kauri juurde tulevad, moodustavad need huvilised kolmandiku. Kaur toonitas, et kuigi rasvumine on haigus ning piisava ülekaalu puhul maovähendusoperatsioon ka ette võetakse, ei tehta seda nende puhul, kes selles kõhnumiseks kergema vastupanu teed näevad. „Märkimisväärne hulk ongi neid, kellel pole piisavalt motivatsiooni. Rasvumise ravi on ikkagi eluaegne ja operatsioon on ainult üks etapp,” rõhutas ta. Pärast operatsiooni peab inimene elu lõpuni oma toitumist ja eluviise jälgima. Pealegi, kuna organism ei pruugi suuta ise mitmeid aineid vastu võtta, tuleb ainete vaegusest tingitud haiguste ärahoidmiseks võtta vitamiine ja toidulisandeid.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega