Kui üleeile levis uudis, et Võru külje all asuvas Kuperjanovi jalaväepataljonis on ligi 40 ajateenijat kõhuhädade tõttu karantiini viidud, siis eile õhtuks oli oksendamist ja kõhulahtisust põhjustav tõbi Lõuna kaitseringkonna teabeohvitseri Jaanika Ojakõivu sõnul nakatanud juba 237 ajateenijat ehk ligi kolmandikku seal olevast 800 inimesest. „Siin võivad olla bakterioloogilised ehk toidust pärit või viiruslikud põhjused,” nimetas ta haiguse võimalikke allikaid.

„Oksendati igal pool kasarmu ümbrusesse ja suitsunurkadesse,” kirjeldas Eesti Päevalehele olukorda pataljonis kohal viibiv ajateenija. „Minu ülesanne oli vaadata, et haiged läheksid kõik karantiini ega nakataks teisi. Esialgne karantiin oli kahes toas ja esimesel õhtul (üleeile — toim) oli seal juba 100 inimest.”

Eile õhtupoolikul oli olukord pataljonis tema sõnul rahulik. „Nüüd toimub meie kompaniis kõik nagu tavaliselt. Lihtsalt mehi on rühmades tunduvalt vähem — meil on rühmas pooled karantiinis. Paljud haiged ei taha haigust tunnistada, kuna see võib võtta neilt linnaloa, mis on ajateenijatele üks suurimaid motivaatoreid,” sõnas ta.

Vastavalt plaanile edasi

Pataljonis aga jätkub haigusest puutumata inimeste töö tavapärases rütmis. „Terved ajateenijad teevad väljaõpet edasi vastavalt plaanile. Mõned üksused, kus on rohkem haigeid, toodi metsast ära, aga kaks kompaniid on veel vähendatud koosseisus metsas väljaõppel,” ütles teabeohvitser Ojakõiv.