Umbes neli aastat tagasi ehmatas plaan rajada püsiva elanikkonnata Suur-Pakri saarele tuumajaam ümberkaudsed elanikud tõsiselt ära. Valitsusest tulid sõnumid, et tuumajaama rajamine on kindel siht; Eesti Energia lasi läbi viia mitu uuringut ja leidis piirkonna olevat sobiva. Lõpuks plaan siiski sumbus.

Sellest ajast on Eesti Energia käsutuses suur tükk Suur-Pakri saarest ning selle nädala alguses majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) poolt keskkonnaministeeriumile saadetud dokumendist selgub, et nüüd vaatab energiafirma tuumaenergia asemel hoopiski tuuleenergia poole.

Kantsler Marika Priske allkirjaga pöördumine minister Keit Pentus-Rosimannuse poole palub jätta veel ühe 160-hektarilise maatüki MKM-i valdusesse. „Maa omandamine on vajalik Eesti Energia AS-i planeeritava Suur-Pakri saare tuulepargi rajamiseks ja käitamiseks,” seisab kirjas.

MKM-i pressinõuniku Rasmus Ruuda sõnul on Eesti Energia tõepoolest avaldanud soovi rajada Suur-Pakrile tuulepark ning kiri Pentus-Rosimannusele oli n-ö projekti toetusavaldus. „Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on valmis maa võõrandama otsustuskorras Eesti Energiale aktsiakapitali suurendamise kaudu,” ütles ta.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega