Tallinna reaalkooli vilistlaste loodavast tasulisest Reaali põhikoolist on räägitud juba kuid, ent kool ootab siiani haridus- ja teadusministeeriumilt (HTM) koolitusluba. Vaidlusküsimuseks on seniajani kooli nimi, ent kerkinud on teisigi põhimõttelisi probleeme.

Nimelt valmistab HTM-ile pahameelt, et Reaali põhikool, aga ka uues taotluses välja käidud nimi Kesklinna reaalkool viitavad liialt Tallinna reaalkoolile. „Loodavast erakoolist vaid mõnekümne meetri kaugusel asub munitsipaalkoolina tegutsev pika ajalooga Tallinna reaalkool, mida üldiselt tuntaksegi reaalkoolina. Kesklinna reaalkooli nimekuju kahjuks ei vähenda segadust,” selgitas HTM-i välishindamise osakonna juhataja Ain Tõnisson. Tema sõnul võimendab mitmetimõistmist tõsiasi, et avalikkuses räägivad kooli loojad ja ka teised otsesest seosest Tallinna reaalkooliga, samuti on uue kooli veebileht sarnane vana kooli omaga.

Hiiliv tasuline põhiharidus

Nimekuju kõrval paneb ministeeriumi muretsema reaalkooli kui avaliku raha eest üles ehitatud kaubamärgi küsimus. „Kas on õige anda aastakümnetega avaliku rahaga sisse töötatud maine ja usaldusväärsus üle erasektorile? „Nimega” koolid on väga populaarsed ja nende kaubamärkidega erakoolid saavad tunduvalt lihtsamini endale õpilasi ja seeläbi ka õppemaksu,” selgitas HTM-i avalike suhete juht Argo Kerb.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega