Liialdamata võib Ants Laaneotsa (65) pidada Eesti üheks võimekamaks sõjaväelaseks. Seda näitab ka tõsiasi, et ta on eelmise aasta sügisest Brüsselis NATO peakontoris neljaliikmelises independent advisor’i tiimis, mis annab NATO sõjalisele komiteele nõu rahvusvahelise staabi reformimiseks. Meeskonda kuulub üks ameeriklane, hollandlane, itaallane ja üks esindaja Eestist. Kui ameeriklane või mõne teise rahvuse esindaja võib olla sinna valitud poliitilistel kaalutlustel, siis eestlasel peab olema öelda midagi, mida tahetakse kuulata. Võimalik, et ta tunneb vaenlast?

Paradoksaalne on Laaneotsa karjääri puhul asjaolu, et ta oli viisteist aastat noores Eesti Vabariigis kõrgeima sõjaväelise väljaõppe ja kogemustega mees, kuid kaitseväe juhatamist talle poliitilistel põhjustel ei usaldatud. Samal ajal sõjaväe tipust läbi käinud mehi on keeruline iseloomustada kui silmapaistvalt võimekaid. Ent 2006. aastal sai Laaneotsast Eesti kaitseväe juhataja.

Loe pikemalt laupäevalehest LP kindral Ants Laaneotsa lapsepõlvest, õpingutest Nõukogude Liidus, tema kui karjääriohvitseri