Keskerakonna aseesimees Kadri Simson, keda ajakirjanikud möödunud nädalal justkui tagaotsitavat jälitasid, andis end esmaspäeval küll lõpuks näole ja vastas ka mitmele küsimusele, kuid skandaal Keskerakonna varjatud päritoluga annetuste ümber läks hoobilt segasemaks. Esialgu libises Simson särava demagoogiaga konkreetsete vastuste andmisest kõrvale. „Ja lõpuks, kõige tähtsam küsimus: kas keegi, olgu mina või keegi teine, andis Henri Kaselo kamraadile Tarmo Lausingule kilekotiga 250 000 krooni tundmatut päritolu sularaha?” kordas Simson talle esitatud küsimust ja vastas siis: „Teiste eest ei julge pead anda, kuid ma tean, et esialgu intervjuud andes ei saanud Tarmo Lausing mind silmas pidada. Kas nüüdne kahe sõbra näpuga minule näitamine tuleneb valimiste lähedusest või oma näo säilitamise vajadusest, ma ei hakka spekuleerima.”

Mart Viisitamme, Simsoni eelkäijat Keskerakonna büroojuhi kohal, selline jutt aga ei veena. Selleks mäletab ta veel liiga selgelt, kuidas nad koos Simsoniga teadmata päritolu kupüüre üle lugesid ja rahapakid kontorilaual eri osadesse jaotasid. Ta tõi näite, kuidas „kuskilt” laekus erakonna peasekretärile 300 000 krooni sularaha, mis tuli seejärel mõistlikult erakonna tarbeks ära paigutada.

Loe lähemalt, kuidas käis Keskerakonna endise tegevsekretäri Mart Viisitamme kirjelduse kohaselt musta raha pesemine Keskerakonna peakontoris.