Rahandusminister Jürgen Ligi ei jäta jonni ja soovib meeleheitlikult teha autode käibemaksusoodustuste muudatusi. Kui esimese katse kukutasid tema oma erakonnakaaslased rahanduskomisjonis läbi ja tekitasid sellega 24 miljoni eurose eelarveaugu, siis nüüd proovib Ligi uuesti ja seekord koos ähvardusega: iga ministeeriumi vahenditest 1,2% võib kasutusele võtta alles siis, kui autode käibemaksu muudatus on tehtud.

Just sellise muudatusettepaneku lisas rahandusministeerium üleeile riigieelarvele. See tähendab otseselt, et ministeeriumide tulud on seotud sellega, kuidas käitub riigikogu autode käibemaksu teemal, mida Ligi püüab iga hinna eest seaduseks muuta. Selline põikpäisus on poliitilise olukorra koalitsioonis väga keeruliseks teinud ja kannatuse tõsiselt proovile pannud. Paljud poliitikud, sealhulgas koalitsiooniliikmed viitavad, et koostöö on see, mis asja lahendab, mitte aga kinnisest uksest sisse rammimine. Sellist meetodit kasutades läheb rahandusminister nende arvates tülli nii rahanduskomisjoni kui ka oma erakonna fraktsiooni liikmetega, aga ka ettevõtjatega.

Loe edasi, kuidas Jürgen Ligi oma jõulist lähenemist põhjendab ning miks ta ministeeriumide kulude osalist külmutamist nõuab.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega