Mehed mustas, automaadid õlal, ümbritsevad Riia peatänaval Brīvības ielal pangahoonet. Rahvuskangelane Lāčplēsis, Karutapja vaatab toimuvat stoilise rahuga oma kohalt Läti Vabadussamba bareljeefil, mille kohal seisab naabrite tähtsaim võitlushüüd: „Tevzemei un Brivibai” – „Isamaale ja vabadusele”. Ainult 20% Lätimaa elanikke on veendunud, et 1. jaanuarist algav euroraha aeg on isamaa ja vabaduse garant. Pigem vastupidi. Mehed mustas veavad panka euroraha stardikomplekte.

Täna hommikust alates on avatud 302 euroraha müügipunkti. Rahvas veeretab pihus Läti euromünte, millel on kena rahvariideis naisterahvas. Kas olla õnnelik või õnnetu? Ei oska öelda. Iga elanik võib osta viis komplekti. Kuu aja eest, novembri alguses olid pankade järjekorrad melanhooliast kantud, sest müügile tuli 500 000 Läti viimast metall-latti, mille ühel poolel on kirjas 1 latt ja teisel 1,42 eurot. Selline on ametlik kurss.

Edasi saavad sõna müüjad Zinaida ja Aida ning turukauplejad Niina ja Ella. Kui tahad teada, mida nad kohe algavast euroajastust arvavad, pead edasi lugema.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega