Eile hommikul võttis 88-aastane Giorgio Napolitano, kellest mõne kuu pärast saab Itaalia vanim president, Quirinale palees vastu 39-aastase Matteo Renzi, kellest peaks saama Itaalia noorim peaminister. Vähemasti andis vana mees noorele mehele sellise võimaluse.

Isegi Renzi kukutatud eelkäijat Enrico Lettat võib tema 47 eluaastaga pidada Itaalia poliitikas nooreks meheks. Näiteks Mario Monti, Letta eelkäija peaministri kohal on 71-aastane ja omakorda tolle eelkäija Silvio Berlusconi 77-aastane. Napolitano on kõige kauem ametis olnud president, aga Renzile ei ennusta sama saatust valitsusjuhi kohal küll keegi. Või vähemasti mitte seekord. Kui tal üldse õnnestub valitsus kokku panna olukorras, kus tema vasakpoolsel Demok- raatlikul Parteil (PD) ei ole ülekaalu ja toetuda tuleb killunevatele parempoolsetele ja tsentristidele. Renzi võimekus tipp-poliitikas tegutseda ja sealhulgas pikemalt habrast valitsuskoalitsiooni juhtida on pehmelt öeldes küsimärgi all.

Loe edasi, kuidas enda sõnul „tohutult ambitsioonikas“ mees haaras võimu valitsusparteis ja tõmbas vaiba alt valitsusjuhilt. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega